Автоматизація діяльності аптеки

Автоматизація аптекиКомпанія: ТОВ «Здоров’я» (мережа аптек)

Програмні продукти: «Аптека для України», «Бухгалтерія для України»

Інформація про компанію

ТОВ «Здоров’я» засновано в 1995 році. Вже 20 років аптеки ТОВ «Здоров’я» пропонують своїм покупцям широкий асортимент якісних лікарських засобів та парафармацевтичної продукції, прийнятні ціни, програми лояльності, кваліфіковані консультації спеціалістів та уважне обслуговування.

Характеристика галузі

Зараз фармацевтичний ринок насичений та дуже висококонкурентний: фармкомпанії змагаються за місце на аптечній полці, а аптеки та аптечні мережі – за покупця. До того ж, крім конкуренції, в аптечного рітейлу проблема ще й у тому, що покупець рідко буває лояльним певному аптечному бренду: він частіше заходить в ту аптеку, яка йому «по дорозі». А це означає, що в аптеці обов’язково повинно бути те, що потрібно покупцеві, а ще лояльні ціни, акції/знижки та бездоганний сервіс.

В аптечному бізнесі, як і в будь-якому іншому, важливо ставити цілі, мати стратегію та бачити цілісну картину розвитку підприємства. Для того, щоб бути конкурентоздатним, необхідно застосовувати і нові методи ведення бізнесу, і сучасне обладнання, і сучасні інформаційні технології.  

 

Завдання для вирішення

Облік діяльності аптеки вівся вручну; власниця постійно розбиралась з недостачами та пересортицями, прослідкувати динаміку розвитку бізнесу було неможливо, так само як і отримати об’єктивні звіти про реальну діяльність підприємства.

Коли щоденні рутинні завдання по одній аптеці, а потім і по другій заволоділи всім часом власниці і директора ТОВ «Здоров’я» та не залишили ні хвилини, щоб зосередитися на плануванні майбутнього, вона вирішила автоматизувати управління аптечною мережею за допомогою 1С:Підприємство.

Завдання, які були поставлені спеціалістам ІнтелТеху:

 • автоматизувати робочі місця касирів;
 • автоматизувати робочі місця завідуючих аптеками;
 • автоматизувати бухгалтерський облік та оперативний облік.

 

Рішення

Для вирішення поставлених завдань спеціалісти ІнтелТех підібрали два програмних продукти - «Аптека для України» та «Бухгалтерія для України».

Програма «Аптека» розроблена на базі конфігурації «Роздрібна торгівля» та призначена для автоматизації діяльності аптечної торгової точки, а також мережі аптек. Програма автоматизує робочі місця касира та завідувача аптеки, дозволяє підключати необхідне торгове обладнання. За допомогою «Аптека» був автоматизований оперативний облік діяльності підприємства, що дозволило контролювати запаси та залишки товарів у торговому залі та на складах в режимі реального часу.

Бухгалтерський облік та розрахунок зарплатні був автоматизований за допомогою «Бухгалтерія».  

Результати

Автоматизація аптек на базі продуктів «Аптека для України» та «Бухгалтерія для України» допомогла власниці бізнесу вирішити основні завдання аптечного господарства:Рекомендація Здоров'я

 • Управління асортиментом: можливість аналізу оборотності та прибутковості товарів;
 • Управління товарними запасами: визначення попиту на товари, виявлення неліквідного товару та виведення його із асортименту;
 • Якісне швидке обслуговування покупців: програма дає можливість швидкого пошуку інформації про препарат, його вартість, аналоги; швидкого пошуку по найменуванню, штрих-коду, діючій речовині, виробникові, а також підказки провізору про додаткові пропозиції /супутні товари для покупця;
 • Управління взаємовідносинами з постачальниками та покупцями: це CRM, система збору інформації про покупців;
 • Управління маркетингом: застосування акцій та знижок, програма лояльності, накопичувальні дисконтні картки, що дуже важливо для утримання покупців та розвитку їх лояльності;
 • Управління ціноутворенням;
 • Облік медикаментів по серіях, контроль термінів придатності;
 •  Облік цін виробників;
 • Ведення списків товарів;
 • Управління персоналом, розрахунок заробітної платні;
 • Ведення бухгалтерського та податкового обліку;
 • Підготовка необхідної звітності для подання в контролюючі органи, а також звітність для аналізу діяльності підприємства.

 

Власниця бізнесу отримала найважливіше – повний контроль діяльності підприємства та звільнений час для планування подальшого розвитку.

Якщо бізнес росте, рано чи пізно настає той період, коли стає складно вести облік на папері, коли стає складно все контролювати і при цьому думати про перспективи, шукати можливості та планувати подальший розвиток. Це якраз той час, коли варто замислитися про інформаційну систему, яка допоможе організувати управління підприємством.

 

Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Бренд Florens з’явився нещодавно, однак вже встиг викликати захват та завоювати прихильність жінок Києва, які люблять одягатися красиво та обирають якісні речі. Florens – українська сімейна компанія. Асортимент –  елегантні пальто та стильні сукні. Засновники бренду слідкують за модними тенденціями та втілюють їх у дизайні своїх колекцій. Для пошиття одягу використовуються якісні шерстяні італійські тканини та грамотно зроблені лекала моделей для ідеальної посадки. На кожному етапі виробництва одягу Florens забезпечується високий контроль якості. Ви можете переконатися в цьому самі, коли відвідаєте фірмовий магазин бренду на Бульварно-Кудрявській, 7. 

Для продажу зоотоварів існують різні види торгових точок – зоомагазини, зоосупермаркети, зооларьки, відділи зоотоварів в магазинах та супермаркетах. Також є інтернет-магазини із сервісом доставки зоотоварів. При правильному підході до формування асортименту зоотоварів та ведення торгівлі зоомагазини є прибутковим бізнесом для своїх власників.

«Клініка вихідного дня» - сучасний багатопрофільний медичний центр з дитячим та дорослим, діагностичним та хірургічним відділеннями. Тут працюють висококваліфіковані лікарі з багаторічним досвідом медичної практики. «Клініка» молода, однак вже має кілька тисяч лояльних пацієнтів та їх схвальні відгуки.