Автоматизація роздрібної торгівлі в "1С:Підприємство.Управління торгівлею"

Програма "1С:Підприємство. Управління торгівлею" часто використовується для автоматизації роздрібної торгівлі. У цій статті ми розповімо вам, як активувати функціонал для оформлення роздрібних продажів.
 
Ведення роздрібної торгівлі в "1С:Підприємство. Управління торгівлею" можливо тільки при включенні функціональної опції Роздрібні продажі в розділі Адміністрування - CRM і продажі.

Роздрібні продажі в УТ

CRM і продажі в УТ

Роздрібна продаж має на увазі наявність в торговій точці контрольно-касового апарату, який фіксує надходження готівкових коштів від покупця. Тому роздрібні торгові точки, з точки зору організації обліку продажів діляться на автоматизовані і неавтоматизовані. Якщо контрольно-касовий апарат підключений безпосередньо до програми 1С:Підприємство, то це автоматизована торгова точка, якщо ні, то це, відповідно, неавтоматизована торгова точка.

 

Автоматизація мережі роздрібних магазинів канцтоварів

 

Останнім часом серед населення посилився інтерес до різних видів творчості: живопис, створення іграшок, альбомів ручної роботи, яскравих листівок. Бізнесу важливо вловити тренд і надати майданчик для розвитку і спілкування однодумців. Власник компанії «Еліпс» звернувся до нас з проханням автоматизувати його мережу роздрібних точок на базі програми 1С:Підприємство для торгівлі та зв'язати їх з інтернет-магазином.

 

 

Тут буде розглянуто приклад з автоматизованою торговою точкою.
Інформація про роздрібній торговій точці, з якої безпосередньо здійснюються роздрібні продажі, повинна бути внесена в довідник через розділ Нормативно-довідкова інформація - Склади (складські території).
 
Склади в УТ
 
Склади в Управління торгівлею
 
Обов'язково для такого виду складу, як роздрібний, вказати Тип складу - Роздрібний (з можливостями оптового). Тобто з даного типу складу можна оформляти продаж як в Оптовому, за допомогою документа Реалізація товарів і послуг, так і за допомогою документа Чек ККМ. Обов'язковим пунктом є вказання роздрібного виду ціни. Це ціна, по якій будуть продаватися товари, і вона ж буде вказуватися в документах Чеки ККМ.
 
Типи складів
 
Також, при необхідності, для даного типу складу можна налаштувати ордерну схему обороту.
 
Ордерна схема
 
Далі слід внести інформацію в програмі про контрольно-касовий апарат в довідник Каси ККМ.
 
Каси ККМ
 
Фіскальні реєстратори
 
Продажі в роздрібній торговій точці можуть проводитися як в готівковій, так і безготівковій формі, за допомогою банківської картки. Операція з використанням банківської картки називається еквайрінг. До однієї каси ККМ може бути підключено необмежену кількість еквайрінгових терміналів. Для включення можливості здійснювати продаж із застосуванням еквайрінгових терміналів в програмі необхідно включити відповідну опцію в розділі Адміністрування - Організації та грошові кошти.
 
Еквайринг
Організації та грошові кошти
 
Тепер необхідно внести інформацію про еквайрингові термінали в розділі Фінанси - Налаштування і довідники - еквайрингові термінали.
 
Налаштування і довідники в УТ
Еквайрингові термінали
 
 

Торгове і програмне забезпечення для магазинів

 

Ви відкриваєте магазин і плануєте його комплексну автоматизацію? Ми підготували для вас статтю, котра допоможе вам розібратися в цьому процесі і не допустити помилок на самому старті. Для початку потрібно визначитися з торговим обладнанням: яке воно буває і яке необхідно саме вам. 

 

 
 
 
РОБОЧЕ МІСЦЕ КАСИРА В ПРОГРАМІ "УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ" 
 
У програмі "Управління торгівлею" реалізовано робоче місце касира, яке дозволяє оформляти роздрібні продажі, але воно вимагає попереднього налаштування. Через розділ Адміністрування - РМК та обладнання - Налаштування РМК можна створити і заповнити інформацію про поточне робоче місце касира, яка знадобиться в подальшому для оформлення операцій з роздрібної торгівлі.
 
Рабоче місце касира
Налаштування РМК
Налаштування РМК
Налаштування РМК
 
 
Приклад роздрібного продажу
 
Далі буде розглянуто приклад роздрібного продажу в програмі "Управління торгівлею". Попередньо, за допомогою документу Прихід товарів і послуг був оприбуткований товар, що продається, а за допомогою документу Установка цін номенклатури розцінений за відповідним видом цін, що використовується при продажу через даний роздрібний склад.
 
Надходження товарів та послуг
Установка цін
 
Вхід в робоче місце касира відбувається через розділ Продажі – Робоче місце касира.
 
Вхід в робоче місце касира
Чек ККМ
 
У програму касир повинен входити під своїм прізвищем, перед початком роботи відкрити касову зміну, при необхідності прийняти розмінну монету; після закінчення роботи зробити службову виїмку і закрити касову зміну. У цьому прикладі, перш ніж відкрити касову зміну, необхідно оформити прийом в касу ККМ розмінної монети. Для цього необхідно створити, через розділ Фінанси - Витратні касові ордери, документ Видатковий касовий ордер з видом операції Видача в касу ККМ.
 
Фінанси в УТ
Касовий ордер
Видатковий касовий ордер
 
Далі необхідно провести внесення грошей безпосередньо в касу ККМ.
 
Внесення грошей
 
Тепер в касі ККМ з'явилися гроші, щоб видавати решту при необхідності. Далі необхідно відкрити касову зміну за допомогою кнопки Відкрити зміну. Тепер є можливість вести безпосередньо продаж товарів. Табличну частину, в яку поміщаються товари, що продаються, можна заповнювати як за допомогою сканера, так і вручну. У прикладі буде розглянуто варіант ручного підбору необхідних для оформлення продажу товарів.
 
За допомогою кнопки Додати в табличну частину робочого місця касира підбирається товар, в даному прикладі це Блендер PHILIPS Viva Collection HR2632 / 90.
 
Підбір товару в чек
 
Далі при натисканні на кнопку Розрахунок буде запропоновано оформити оплату по даному товару. Якби в підприємстві діяли автоматичні знижки, то вони також розрахувалися б при натисканні на кнопку Розрахунок.
 
У прикладі розглядається варіант оплати покупцем частини готівкою і частини безготівковими коштами.
 
При натисканні кнопки Оплатити карткою буде запропоновано через окреме спливаюче вікно внести суму грошей, які прийняті в оплату по даному товару за допомогою еквайрингової системи.
У наступному вікні, що відкрилося після натискання кнопки Виконати операцію, з'явиться інформаційне попередження про підтвердження виконання операції на еквайринговому терміналі. Після натискання кнопки «Так» сума проведених з еквайрингу грошових коштів з'явиться в поле Інше.
 
Оплата товару картою
Оплата товарау
 
Сума в полі «Доплатити» зменьшиться на суму, прийняту по эквайрингу.
 
Доплата готівкою
 
Далі решту суми покупець оплачує готівкою. В полі «Готівкою» вноситься сума готівки, отриманої від покупця. Після чого поле «Доплатити» або обнуляється, або стає полем «Решта», і відображає кількість грошових коштів, необхідних до видачі покупцеві в якості решти. Тепер кнопка Пробити стає активною, і стає можливим оформлення продажу товару.
 
Пробивання чека
 
Далі кнопка Новий чек стає активною і з'являється можливість перейти до оформлення чека продажу для наступного покупця.
 
 

Управління торгівлею 1С:ПідприємствоУПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ

Шукаєте рішення для автоматизації торгівлі та робочого місця касира?

 

Познайомтесь з програмою "1С:Підприємство. Управління торгівлею"

 

 
 
Приклад повернення товару
 
У наступному прикладі буде розглянуто варіант, при якому покупець відмовився від покупки товару, і потрібно оформити Чек повернення.
Через розділ Продажі - Чеки ККМ необхідно відкрити список чеків, і за допомогою кнопки Створити на підставі, по обраному чеку, оформити Чек повернення.
 
Оформлення повернення товару
 
Повернення товару
 
Повернення товару
 
Чек на повернення товару
 
В кінці робочої зміни продавцеві необхідно закрити поточну зміну і оформити операцію виїмки грошових коштів. При натисканні на кнопку Закрити зміну, автоматично в новому вікні сформується документ Звіт про роздрібні продажі. При натисканні на кнопку Виїмка грошей відкриється вікно для вказання суми, що виймається.
 
Закриття зміни
 
Звіт про роздрібні продажі
 
Виїмка грошових коштів
 
Далі необхідно оформити документ Прибутковий касовий ордер за сумою виїмки.

 

Прибутковий касовий ордер

Прибутковий касовий ордер

Прибутковий касовий ордер

Якщо вам потрібна наша допомога з налаштуванням програми "1С:Підприємство. Управління торгівлею" та навчанням, звертайтесь, будемо раді допомогти!

 

Матеріал підготував Олександр Попович, консультант по програмі "1С:Підприємство. Управліггя торгівлею". 

 

Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

У даній статті розглядаються методи оформлення документів 1С:Підприємство, пов'язані з урахуванням взаєморозрахунків з підзвітними особами в програмі "Управління торгівлею для України", редакція 3.1. Окремий довідник для зберігання інформації про підзвітних осіб у програмі не передбачений. Список підзвітних осіб ведеться в довіднику Фізичні особи. 
Використання бонусних карт лояльності дозволяє, на відміну від стандартної знижки, накопичити клієнту певну суму балів і надалі користуватися ними при майбутніх покупках.
Включення опції використання бонусних карт відбувається в розділі Адміністрування - Маркетинг і планування. Першим кроком необхідно створити нову бонусну програму.
Торговим підприємствам, що здійснюють послуги доставки, буде корисною функція «Доставка» в програмі «Управління торгівлею» з лінійки продуктів «1С:Підприємство». Ми підготували коротку інструкцію, як налаштувати і використовувати цю опцію. Перед початком роботи в програмі з модулем доставки необхідно встановити наступні налаштування Адміністрування - Склад і доставка.