Цілепокладання по методу OKR в компанії Google

«Якщо не знаєш, куди хочеш потрапити, тоді все одно, куди йти». У бізнесі ти завжди маєш знати, куди йдеш, все має бути пов’язано з цілями – з верху до низу. Відсутність цілей дезорієнтує, не дає рухатися вперед. Наявність розмитих цілей, цілей, що конфліктують між собою чи постійно й хаотично змінюються, викликає фрустрацію та демотивує. За дослідженнями Deloitte, жоден інший фактор так позитивно не впливає на мотивацію працівників, як чітко визначені цілі. 
 
Ефективне цілепокладання –  справа нелегка, але можлива. Чому б для цього не перейняти досвід великих корпорацій? Сьогодні ми розкажемо, як організовано цілепокладання в такій компанії, як  Google.
 
В Google використовують OKR (Objectives and Key results). Це – метод цілепокладання, який допомагає вибудувати дерево цілей, організувати індивідуальну та командну роботу та тримати фокус на пріоритетних завданнях. Цей метод був розроблений в компанії Intel. Її засновник Енді Гроув допрацював метод Management by Objectives (управління за цілями) Пітера Друкера, спростивши його та адаптувавши до умов Intel. Далі OKR запровадили в Гугл, що й зробило цей метод стандартним інструментом цілепокладання в багатьох інших компаніях, таких як GAP, Uber, LinkedIn, Amazon, Facebook.
 
Суть методу ОKR
 
Суть методу полягає в тому, щоб визначити ціль компанії та деталізувати її до рівня командних та індивідуальних цілей. Для кожної цілі встановлюється набір ключових результатів-метрик, які демонструють прогрес досягнення цілей.     
 
Ключові принципи методу: 
  • Амбіційність цілей: цілі мають бути складними, «на виріст», спонукати до розвитку креативності, нестандартного мислення; 
  • Відв’язка від бонусів та матеріальної мотивації: цілі, зав’язані на фінансовій вигоді для виконавця, можуть викликати торги, фальшування показників та результатів; в OKR прив’язки «виконав-отримав» не повинно бути;  
  • Вертикальна пов’язаність цілей: в OKR дерево цілей вибудовується таким чином, щоб можна було прослідкувати чіткий зв’язок між цілями конкретного працівника чи команди та цілями компанії;
  • Публічність: це ключовий принцип методу OKR; будь-який співробітник повинен мати можливість прослідкувати логіку шляху від його цілей до цілей компанії, дізнатися, над чим працюють суміжні підрозділи; 
  • Вимірюваність результатів.
 
Як ставляться цілі по методу OKR в компанії Гугл
 
Ціль – короткий опис того, що потрібно досягнути. За методом OKR формулювання цілі описує бажаний результат, який отримає працівник, команда чи компанія. По формулюванню повинно бути зрозуміло, в якому напрямку ведеться робота. Кількість цілей обмежена: розробники методу рекомендують встановлювати не більше 5 цілей на рік. В Google ставлять 4-6 цілей. Деякі компанії встановлюють річну ціль і розбивають на 4 квартальні цілі.  
 
цілепокладання в Гугл
 
По філософії OKR, якщо компанія досягає ціль на 100%, вона не розкриває свій потенціал, тому в Гугл цілі навмисне завищуються вдвічі, втричі. Оптимальний рівень досягнення цілі – 60-70%. Працюючи над складними цілями, працівники постійно розвиваються, докладають розумових зусиль і дають постійний розвиток компанії. 
 
 

22 способи підвищити мотивацію та продуктивність на роботі

 

Продуктивність та мотиваціяЗа вікном квітне весна, скоро літо, і думки все частіше і частіше ведуть нас від роботи до відпустки, ми медитуємо на картинки моря і пальм та старанно лайкаємо відпускні фотографії друзів і колег в Фейсбуці. В таких умовах сконцентруватися на робочих завданнях і показувати 100% ефективність складно. А треба. 

 

 
При формулюванні цілей важливо пам’ятати, що цілі повинні надихати та мотивувати; цілі повинні швидше ставити проблему, а не диктувати готове рішення; цілі мають захоплювати і особистий розвиток працівника, а не обмежуватися розвитком бізнесу.  
 
Ключові результати – це метрики, які вимірюють прогрес досягнення цілі. Як правило, визначають три ключових результати. У формулювання ключового результату включають кількісний показник. цілепокладання в Гугл 
 
Наприклад, 
Ціль: Побудувати партнерську мережу для продажу товару 
Ключовий результат 1: Розробити партнерську програму
Ключовий результат 2: Зробити 10 автоматизованих тунелів для підключення партнерів
Ключовий результат 3: Підключити 200 партнерів у мережу.
 
Якщо ключовий результат важко чи неможливо виразити в цифрах, потрібно написати зрозумілий легко вимірюваний результат. Наприклад, ключовий результат – «створити прототип мобільного додатку». 
 
В Google в кінці кварталу працівники вимірюють прогрес по ключових результатах по шкалі від 0 до 1. Якщо сукупний результат 1, це означає, що було поставлено занадто легкі ключові результати. Якщо сукупний результат 0,4, потрібно проаналізувати, що робиться неправильно. Оптимальна кількість балів – 0,6 – 0,7. Співробітники мають можливість в корпоративному інтранеті слідкувати за тим, як інші вимірюють свій успіх в досягненні цілей, як їхня робота співвідноситься з роботою інших і з загальною картиною Гугл. 
 
Така система дозволяє працівнику оцінити свій внесок в розвиток компанії.
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

На шляху свого розвитку компанії малого та середнього бізнесу стикаються з новими викликами та можливостями, такими ж, як і інші підприємства. Однак, наприклад, на відміну від великого бізнесу, у малого та середнього є значна конкурентна перевага. Завдяки тому, що це невеликі компанії, вони можуть швидше та гнучкіше впроваджувати інновації, швидше реагувати на ринкову динаміку та зміни попиту і при цьому забезпечувати якісний сервіс для клієнтів та готуватися до масштабування і виходу на нові ринки з ефективними процесами та технологіями. 

Для розвитку підприємства потрібні вільні кошти, тож оптимізація витрат та економія ресурсів вкрай необхідні. Ділимося з вами практичними порадами, як побудувати в компанії систему здорової економії. Запровадьте систему планування: у вас має бути чіткий план витрат, якого ви повинні дотримуватися. Перевищення суми планових витрат має бути детально проаналізовано.

Багато компаній ухопилися за ідею збирання «великих даних» і збирають величезну кількість даних, не розуміючи навіщо і що вони з ними будуть робити. Тож перш ніж починати з даних, слід почати зі стратегії. І на початковому етапі неважливо, які є дані, які дані ви вже збираєте, які дані збирають ваші конкуренти. Суть не в тому, які дані є в наявності, а в тому, чого ваша компанія бажає досягнути, і як дані можуть їй в цьому допомогти.