Ліцензійна політика 1С:Підприємство

 

Категорії програмних продуктів 1С:Підприємство

Програмні продукти 1С:Підприємство діляться на кілька категорій:

  • основні поставки (програмні ліцензії), які містять конфігурацію та Користувацьку угоду на використання програмного продукту;
  • клієнтські (призначені для користувача) ліцензії 1С:Підприємство, або ліцензії на додаткові робочі місця;
  • серверна ліцензія 1С:Підприємство;
  • набори, які включають кілька продуктів з перерахованих категорій.

 

Завдяки такому набору номенклатурних груп клієнти можуть збільшувати кількість робочих місць і переходити від роботи в однокористувацькому режимі до роботи в багатокористувацькому режимі в файловому або клієнт-серверному варіанті, не замовляючи апгрейд придбаного продукту 1С:Підприємство.

Клієнтські ліцензії для програм лінійки «1С:Підприємство» дають користувачеві право працювати з будь-якою кількістю основних поставок: для використання нових прикладних рішень на тих же робочих місцях потрібно придбати лише основну поставку, що включає нову конфігурацію.

 

Приклади ліцензування 1С:Підприємство
(за правилами Користувацької угоди):

У користувачів програм 1С:Підприємство часто виникає питання «Скільки необхідно купити основних поставок і клієнтських ліцензій для підприємства?» Ділимося типовими прикладами ліцензування.

  • Якщо на одному підприємстві два користувача на одній території працюють з однією і тією ж конфігурацією, але з різними інформаційними базами, і при цьому комп'ютери пов'язані в локальну мережу, компанії досить придбати одну основну поставку та одну клієнтську ліцензію на додаткове робоче місце.

Зверніть увагу: якщо комп'ютери не об'єднані в мережу, то за правилами Угоди для кожного комп'ютера слід придбати окрему основну поставку.

  • Якщо підприємство має два офіси, територіально розташованих в різних будівлях, але пов'язаних локальною мережею, і при цьому планує використовувати одну конфігурацію, то в такому випадку для роботи з системою «1С:Підприємство» буде достатньо однієї основної поставки і клієнтських ліцензій за кількістю робочих місць .
  • У разі, якщо в компанії є кілька віддалених офісів (наприклад, кілька торгових точок, склад і т.п.), не пов'язаних з центральним офісом локальною мережею, але при цьому кожен віддалений офіс має власну локальну мережу, підприємство зобов'язане придбати окрему основну поставку для локальної мережі кожного віддаленого офісу, де проводиться установка програмного продукту, і необхідну кількість клієнтських ліцензій 1С:Підприємство.

Кількість (клієнтських) призначених для користувача ліцензій, які необхідно придбати, залежить від кількості робочих місць / одночасно працюючих користувачів. Зверніть увагу, основна поставка вже містить в собі ліцензію на 1 робоче місце.

Ліцензування в системі програм «1С:Підприємство» підтримується технічними засобами програмного захисту. В електронній поставці програмних продуктів міститься файл з ПІН-кодами програмного захисту. Всі продукти забезпечуються Угодою. Основні поставки забезпечуються також документацією для освоєння функціоналу програми.

 

Комплекти на 5 користувачів

У лінійці продуктів 1С:Підприємство є кілька рішень, розрахованих на 5 користувачів:

Угода, що входить до складу комплектації цих програмних продуктів, надає право використання будь-якого правомірно придбаного прикладного рішення не більше ніж на п'ять робочих місцях одночасно.

 

Термін ліцензії 1С:Підприємство

Ліцензії 1С:Підприємство безстрокові. Ви купуєте їх одноразово і використовуєте необмежену кількість часу. У разі, якщо ви вирішите провести апгрейд програми, наприклад, з базової версії на ПРОФ, або з «Бухгалтерії» на комплексне рішення «УТП», вам необхідно повернути ліцензійну угоду на продукт, який підлягає апгрейду, натомість у вас буде ліцензійна угода на новий продукт.

 

Вартість ліцензій 1С:Підприємство

Вартість ліцензій встановлюється компанією-розробником і однакова у всіх партнерів-учасників громадської організації «Спілка автоматізаторів бізнесу».
Ви можете купити ліцензію 1С:Підприємство (основну поставку, клієнтські ліцензії, серверні ліцензії) у нас. Наш менеджер допоможе підібрати вам комбінацію продуктів для оптимізації ваших витрат на програмне забезпечення.

 

Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Вивантаження інформаційної бази може знадобитися для створення образу інформаційної бази, для створення резервної копії, при необхідності перенесення бази на інший комп'ютер, для передачі копії бази для проведення аналізу та оцінки допрацювань. Перед виконанням робіт в базі, які можуть значно змінити склад даних, необхідно вивантажити інформаційну базу, щоб мати резервну копію. Вивантаження бази створюється у вигляді файлу 1Cv8.dt.

Користувачі програм 1С:Підприємство можуть зіткнутися з проблемою порушення цілісності системи. Ця помилка часто виникає, коли виявлено порушення правил ліцензування.

Сервер 1С:Підприємство - спеціальне програмне забезпечення, яке дає можливість працювати з програмою 1С:Підприємство в клієнт-серверному режимі. Що це означає?
1С:Підприємство може працювати в двох режимах - файловому та клієнт-серверному. У файловому варіанті клієнт запускає програму на своєму комп'ютері і працює безпосередньо з базою даних.
У разі клієнт-серверного варіанту на сервері (комп'ютері) компанії запускається спеціальне програмне забезпечення - сервер 1С:Підприємство.