Розрахунок потреб у запасах в програмі "BAS Малий бізнес"

В програмі "BAS Малий бізнес" існує дві обробки для планування потреб і автоматичного формування замовлень постачальникам. Розглянемо кожну із них.

Закупівля товарів

Ця обробка дозволяє розрахувати потребу в товарах на підставі статистики продажів за минулий період. Попередньо вказується кількість днів, на які розраховується потреба і період для аналізу статистики продажів. Також можна обмежити розрахунок за групою товарів, або постачальником. Заповнення табличної частини і розрахунок виконується кнопкою «Розрахувати потребу»

Розрахунок потреб в запасах

В табличній частині номенклатура групується в розрізі постачальників і автоматично заповнюються колонки:

 • Постачальник – зазначений в картці номенклатури в розділі «Закупівля і виробництво»
 • Номенклатура – товар, який закуповується
 • Поточний залишок – залишок на складах підприємства
 • Продано (кіль-ть) – продана кількість за період, вказано в шапці обробки
 • Продавалося (днів) – кількість днів, в які товар був на залишках.
 • У середньому за день – розраховується за формулою: Продано (кіль-ть)/Продавалося(днів)
 • Рекомендується закупити – кількість, яку рекомендується закупити. Розраховується як: У середньому за день*Кіль-ть днів – Поточний залишок, де Кіль-ть днів – це кількість, на яку розраховується потреба в шапці обробки.

Ця колонка доступна для корегування користувачем.
Таблична частина по замовчуванню заповнюється лише проданими товарами. Щоб заповнилися всі товари, які є на залишку, потрібно натиснути Ще-Показати нульові продажі.

Розрахунок потреб

Замовлення формуються по кнопці Сформувати замовлення.

По кожному постачальнику формується окреме замовлення. Колонка Кількість заповнюється значенням з колонки Рекомендується закупити. Ціни заповнюються по виду цін, вказаному в договорі з постачальником.

Замовлення товару постачальнику

 

Разрахунок потреб

У програмі передбачена зручна обробка, яка дозволяє розрахувати дефіцит у запасах. Потреба розраховується за період, обраний користувачем, в налаштуванні обробки.
В табличній частині вказується номенклатура, характеристика, величина простроченої потреби на поточну дату і прогноз потреби в розрізі дат.

На закладці «Рекомендації» розгорнувши позицію, що цікавить, можна одержати інформацію про підставу розрахунків: прогнозні залишки запасів, очікувані надходження і споживання, мінімальний і максимальний рівень запасів. Підстави можна деталізувати до замовлень по надходженню і споживанню запасів.

Для зручності в налаштуванні обробки додані фільтри для відбору:

 • Поповнення – спосіб поповнення запасів: закупівля і переробка, виробництво, або всі.
 • Тільки дефіцит – виводити тільки ті позиції, по яких є дефіцит.
 • Джерело – постачальник запасів.
 • Склад – склад визначення залишків.
 • Стан замовлення, оплата – фільтр потреби за даними замовлень покупців.

 

Позиції, які вирішено замовляти, відмічаються прапорцями в колонці «Замовити», після чого можна перемикатися на закладку «Планування». По кожній позиції визначається спосіб поповнення, дата надходження,ціна(зареєстрована при надходженні номенклатури від постачальника), сума.

Кнопкою «Сформувати замовлення» можна сформувати документи «Замовлення постачальнику» і «Замовлення на виробництво». Тип документа визначається способом поповнення номеклатури.

Після формування замовлень, їх можна побачити на закладці «Замовлення». За допомогою кнопок командної панелі, їх можна відкрити, провести, скасувати проведення і відмітити на вилучення.

Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Для того щоб користувач міг зайти в програму "BAS Малий бізнес", спочатку потрібно його зареєструвати в програмі. Звертаємо увагу, що додавати користувача може лише користувач, у якого є відповідні права. Отже, для додавання користувача необхідно зайти в Головне – Ще більше можливостей, далі Адміністрування – Користувачі.

Для налаштування мови інтерфейсу в програмі BAS Малий бізнес, щоб текст відображався коректно на усіх кнопках та формах, необхідно виконати всього кілька простих кроків.

Для програм BAS періодично виходять оновлення. Це пов'язано з тим, що програми постійно вдосконалюються, і з кожним новим релізом ви отримуєте нові функціональні можливості і більш зручний продукт. Також оновлення конфігурацій виходять в зв'язку зі змінами в законодавстві, коли є необхідність, наприклад, в нових формах звітності. Якщо у вас типова (незмінена, без допрацювань) конфігурація BAS, Ви можете оновити її самостійно.