Що таке конфігурація 1С:Підприємство

 

Конфігурація 1С:Підприємство - це набір алгоритмів і форм для ведення обліку діяльності підприємства. Саме завдяки конфігурації ми можемо вести облік різних аспектів господарської діяльності компанії. 

Конфігурації 1С:Підприємство різні. Які вони бувають і як вибрати відповідну конфігурацію 1С:Підприємство для бізнесу, ми пояснимо в цій статті.
 
 

Типові конфігурації 1С:Підприємство

Типові конфігурації, як правило, призначені для різних видів діяльності підприємства, наприклад, торгівля (оптова, роздрібна), виробництво, продаж послуг. До універсальних типових конфігурацій 1С:Підприємство відносяться: Бухгалтерія, Зарплата та управління персоналом, Управління торгівлею, Управління торговим підприємством, Роздріб, Документообіг, Управління невеликою фірмою, Управління виробничим підприємством. Вони автоматизують окрему частину діяльності підприємства і вирішують певні бізнес завдання, наприклад, бухгалтерський облік, розрахунок заробітної плати, управлінський облік.
 
Існують вузькоспеціалізовані конфігурації 1С:Підприємство, які вирішують ті ж завдання, що і типові рішення, але з урахуванням специфіки галузі, в якій працює підприємство. Вони називаються галузевими конфігураціями.
 
 

Галузеві конфігурації 1С:Підприємство

Галузеві рішення 1С:Підприємство враховують особливості галузі, наприклад, конфігурація "Аптека" призначена для обліку аптечної роздрібної торгівлі; "Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства" - для ведення бухгалтерського обліку в сільському господарстві; "Громадське харчування" - для ведення обліку на підприємствах громадського харчування.
 
 

Яку конфігурацію 1С:Підприємство вибрати

Вибір конфігурації залежить від того, для чого ви збираєтеся використовувати 1С:Підприємство і які завдання будете вирішувати з її допомогою. Розглянемо найпопулярніші конфігурації 1С:Підприємство.
 

1С:Підприємство для торгівлі

Торгівельну діяльність можна розділити на оптову та роздрібну. Для роздрібної торгівлі, як правило, використовується конфігурація "Роздріб". Вона підходить і для роздрібних мереж, і для окремих торгових точок. У цій конфігурації передбачено робоче місце касира, ведення обліку товарів в магазині, призначення роздрібних цін, управління знижками, використання бонусних і накопичувальних карт, формування звітності по продажах, підключення торгового обладнання. Конфігурація "Роздріб" використовується для роздрібної торгівлі будь-якими товарами, наприклад, в продуктових магазинах, магазинах одягу, канцтоварів, зоотоварів та інших.
 
Для оптової торгівлі використовуються конфігурації "Управління торгівлею", "Управління торговим підприємством". Вони дозволяють вести облік продажів, управляти взаєморозрахунками з постачальниками і клієнтами, планувати закупівлі, вести складський облік, управляти ціноутворенням. Якщо ви плануєте вести бухгалтерський облік і розраховувати заробітну плату персоналу в програмі, в цьому випадку слід зупинитися на конфігурації "Управління торговим підприємством". Подібні можливості відсутні в програмі "Управління торгівлею", проте в ній є робоче місце касира і можливість вести облік роздрібної торгівлі, і якщо у вас є і цей вид торгівлі, варто розглянути цю конфігурацію.
 

1С:Підприємство для сфери послуг

Для продажу послуг, для сервісних і проектних компаній призначена конфігурація "Управління невеликою фірмою". У ній реалізовані необхідні можливості для оперативного і управлінського обліку, планування, аналізу та контролю діяльності підприємства. У конфігурації передбачено ведення клієнтської бази, CRM-система, розрахунок собівартості послуг і проектів, функціонал для маркетингу, управління продажами, складами, закупівлями та багато іншого.
 

1С:Підприємство для виробництва

Конфігурація "Управління невеликою фірмою" також використовується для обліку діяльності невеликих виробничих підприємств. У програмі для цього є весь необхідний функціонал, наприклад, списання матеріалів, розрахунок собівартості готової продукції, облік витрат, формування звітності про виконані роботи.
 
Для великих виробництв призначена програма "Управління виробничим підприємством". Це комплексне рішення для автоматизації основних бізнес процесів виробничого підприємства: бухгалтерського, податкового, управлінського обліку, планування, управління виробництвом, продажами, персоналом, отримання аналітичної інформації та звітності.
 
 

Безкоштовні конфігурації 1С:Підприємство

Серед рішень 1С:Підприємство є безкоштовна конфігурація "УНФ. Мікро" для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування 1, 2 груп. Приватні підприємці та малий бізнес також можуть використовувати базові конфігурації 1С:Підприємство.
 
 
Якщо вам поки складно визначитися, яку конфігурацію 1С:Підприємство вибрати, наші фахівці можуть допомогти з цим. Зв'яжіться з менеджером за телефонами (067) 467 90 05, (044) 209 93 20.
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Програмні продукти 1С:Підприємство діляться на кілька категорій: основні поставки (програмні ліцензії), які містять конфігурацію та Користувацьку угоду на використання програмного продукту; клієнтські (призначені для користувача) ліцензії 1С:Підприємство, або ліцензії на додаткові робочі місця; серверна ліцензія 1С:Підприємство; набори, які включають кілька продуктів з перерахованих категорій.

В ході роботи користувач може стикатися з деякими помилками в програмах 1С:Підприємство. Якщо це трапилося з вами, і ви вже знаєте, яку інформацію надати спеціалісту технічної підтримки, чудово; якщо ви новачок і вперше маєте справу з помилками в програмі, ми пропонуємо вам коротку інструкцію «Яку інформацію про помилку надати спеціалісту техпідтримки».

Дані, які збирає бізнес, дуже цінні - на їх підставі будуються стратегії, приймаються рішення, створюються рекламні кампанії, здійснюються продажі. Йдеться про різні дані, зібрані / створені за допомогою будь-якого програмного забезпечення, наприклад, CRM системи, економічних програм (1С: Підприємство), програм для збору даних в соцмережах, бази даних сайтів / інтернет-магазинів та інше. І дуже важливо себе підстрахувати - робити резервні копії - на той випадок, якщо з яких-небудь причин в процесі діяльності файли / бази з цими даними будуть пошкоджені і більше недоступні для роботи.