Що вигідніше - купити програму 1С:Підприємство чи орендувати її

Сьогодні бізнесу доступна велика кількість програм 1С:Підприємство, здатних автоматизувати різні бізнес-процеси. Основне завдання - зробити правильний вибір програмного забезпечення і знайти відповідь на питання "що вигідніше - купити програму чи взяти її в оренду". У цій статті ми вирішили зібрати всі за та проти того та іншого і розібратися в цій ситуації. 
 

Оренда програмного забезпечення

Орендувати програму чи купитиSaaS (soft as a service) - ПЗ як послуга - модель використання програмного забезпечення на умовах абонентської плати. Вона стає все більш популярною, і програми 1С:Підприємство в цьому сенсі не виняток - ряд хмарних рішень, наприклад, Бухгалтерія 8, Управління торгівлею, Зарплата та Управління Персоналом, Роздрібна торгівля, Управління торговим підприємством, Управління невеликою  фірмою для України, можуть здаватися користувачам в оренду.
 
До основних переваг оренди програмного забезпечення можна сміливо віднести:
 • швидкий старт: ви можете починати роботу, як тільки буде налаштований віддалений доступ до програми;
 • відсутність фінансових витрат на придбання необхідного серверного обладнання: програма зберігається на серверах орендодавця.

Оренда програм 1С:Підприємство - хороша альтернатива для компаній, які тільки починають свою діяльність, для стартапів, у яких ще не фіналізовані бізнес процеси, і на перших етапах їм потрібно, наприклад, автоматизувати бухгалтерський облік або основні торгові операції.


Додаткові плюси на користь оренди для бізнесменів-початківців:

 • не потрібно оплачувати всю вартість програми, є можливість платити невелику фіксовану суму на щомісячній основі;
 • можна поміняти одну програму на іншу в разі, якщо була неправильно вибрана конфігурація і це - не зовсім те, що вам треба. 
Однак є й мінуси "прокату" хмарних програмних рішень:
 • Обмежені можливості допрацювання для адаптації її під бізнес процеси підприємства;
 • ліцензія на програму вам не належить, і в разі, якщо ви вирішите перенести базу на свій сервер, буде необхідно придбати програмну ліцензію за її повну вартість.
 
Причини, за якими користувач може вирішити вивести свою базу даних з сервісу оренди:
 • база даних наповнена цінною з точки зору користувача інформацією, яку хочеться ізолювати від можливості стороннього доступу;
 • користувача не влаштовує якість сервісу і / або супутніх послуг, і він хоче перейти на обслуговування в іншу компанію;
 • обмежені можливості допрацювання стандартного функціоналу програми не дозволяють бізнесу налаштувати програму для максимально ефективного використання.
 

 

Коли вигідніше купити 1С:Підприємство

Купівля програми 1С:Підприємство вигідна стабільним компаніям, які вже деякий час працюють на ринку, мають чітко прописані і формалізовані бізнес процеси і потребують їх комплексної автоматизації. Для них покупка програмного забезпечення - це інвестиція в розвиток, а ліцензія на програму - актив, який збільшує капіталізацію підприємства.
 
Купити програму 1С:Підприємство може бути вигідно з декількох причин:
 • безстрокова ліцензія на ПЗ: програма купується раз і назавжди
 • можливість допрацьовувати програму так, щоб вона повністю відповідала потребам вашого бізнесу і розвивалася разом з ним;
 • економія: при переході на іншу більш функціональну програму 1С:Підприємство зараховується частина вартості попередньої програми;
 • можливість віддаленого доступу: ви можете підключатися і працювати в програмі там, де вам зручно.
Мінусом покупки програми може стати придбання необхідного обладнання для розміщення бази даних.
 
Якщо обладнання поки немає, ми пропонуємо альтернативу: купити програму 1С:Підприємство та розмістити базу даних на хостингу. Нашим клієнтам ми надаємо таку можливість - вони можуть працювати у нас на сервері як завгодно довго, поки не захочуть/зможуть придбати усе необхідне забезпечення для себе.

На різних етапах розвитку у бізнесу різні потреби, можливості і вимоги до програмних продуктів. Зважуйте всі плюси і мінуси та приймайте правильні ефективні рішення.


 

Ми бажаємо вам процвітання!
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Вивантаження інформаційної бази може знадобитися для створення образу інформаційної бази, для створення резервної копії, при необхідності перенесення бази на інший комп'ютер, для передачі копії бази для проведення аналізу та оцінки допрацювань. Перед виконанням робіт в базі, які можуть значно змінити склад даних, необхідно вивантажити інформаційну базу, щоб мати резервну копію. Вивантаження бази створюється у вигляді файлу 1Cv8.dt.

Користувачі програм 1С:Підприємство можуть зіткнутися з проблемою порушення цілісності системи. Ця помилка часто виникає, коли виявлено порушення правил ліцензування.

Сервер 1С:Підприємство - спеціальне програмне забезпечення, яке дає можливість працювати з програмою 1С:Підприємство в клієнт-серверному режимі. Що це означає?
1С:Підприємство може працювати в двох режимах - файловому та клієнт-серверному. У файловому варіанті клієнт запускає програму на своєму комп'ютері і працює безпосередньо з базою даних.
У разі клієнт-серверного варіанту на сервері (комп'ютері) компанії запускається спеціальне програмне забезпечення - сервер 1С:Підприємство.