Що вигідніше - купити програму 1С:Підприємство чи орендувати її

Сьогодні бізнесу доступна велика кількість програм 1С:Підприємство, здатних автоматизувати різні бізнес-процеси. Основне завдання - зробити правильний вибір програмного забезпечення і знайти відповідь на питання "що вигідніше - купити програму чи взяти її в оренду". У цій статті ми вирішили зібрати всі за та проти того та іншого і розібратися в цій ситуації. 
 

Оренда програмного забезпечення

Орендувати програму чи купитиSaaS (soft as a service) - ПЗ як послуга - модель використання програмного забезпечення на умовах абонентської плати. Вона стає все більш популярною, і програми 1С:Підприємство в цьому сенсі не виняток - ряд хмарних рішень, наприклад, Бухгалтерія 8, Управління торгівлею, Зарплата та Управління Персоналом, Роздрібна торгівля, Управління торговим підприємством, Управління невеликою  фірмою для України, можуть здаватися користувачам в оренду.
 
До основних переваг оренди програмного забезпечення можна сміливо віднести:
 • швидкий старт: ви можете починати роботу, як тільки буде налаштований віддалений доступ до програми;
 • відсутність фінансових витрат на придбання необхідного серверного обладнання: програма зберігається на серверах орендодавця.

Оренда програм 1С:Підприємство - хороша альтернатива для компаній, які тільки починають свою діяльність, для стартапів, у яких ще не фіналізовані бізнес процеси, і на перших етапах їм потрібно, наприклад, автоматизувати бухгалтерський облік або основні торгові операції.


Додаткові плюси на користь оренди для бізнесменів-початківців:

 • не потрібно оплачувати всю вартість програми, є можливість платити невелику фіксовану суму на щомісячній основі;
 • можна поміняти одну програму на іншу в разі, якщо була неправильно вибрана конфігурація і це - не зовсім те, що вам треба. 
Однак є й мінуси "прокату" хмарних програмних рішень:
 • Обмежені можливості допрацювання для адаптації її під бізнес процеси підприємства;
 • ліцензія на програму вам не належить, і в разі, якщо ви вирішите перенести базу на свій сервер, буде необхідно придбати програмну ліцензію за її повну вартість.
 
Причини, за якими користувач може вирішити вивести свою базу даних з сервісу оренди:
 • база даних наповнена цінною з точки зору користувача інформацією, яку хочеться ізолювати від можливості стороннього доступу;
 • користувача не влаштовує якість сервісу і / або супутніх послуг, і він хоче перейти на обслуговування в іншу компанію;
 • обмежені можливості допрацювання стандартного функціоналу програми не дозволяють бізнесу налаштувати програму для максимально ефективного використання.
 

 

Коли вигідніше купити 1С:Підприємство

Купівля програми 1С:Підприємство вигідна стабільним компаніям, які вже деякий час працюють на ринку, мають чітко прописані і формалізовані бізнес процеси і потребують їх комплексної автоматизації. Для них покупка програмного забезпечення - це інвестиція в розвиток, а ліцензія на програму - актив, який збільшує капіталізацію підприємства.
 
Купити програму 1С:Підприємство може бути вигідно з декількох причин:
 • безстрокова ліцензія на ПЗ: програма купується раз і назавжди
 • можливість допрацьовувати програму так, щоб вона повністю відповідала потребам вашого бізнесу і розвивалася разом з ним;
 • економія: при переході на іншу більш функціональну програму 1С:Підприємство зараховується частина вартості попередньої програми;
 • можливість віддаленого доступу: ви можете підключатися і працювати в програмі там, де вам зручно.
Мінусом покупки програми може стати придбання необхідного обладнання для розміщення бази даних.
 
Якщо обладнання поки немає, ми пропонуємо альтернативу: купити програму 1С:Підприємство та розмістити базу даних на хостингу. Нашим клієнтам ми надаємо таку можливість - вони можуть працювати у нас на сервері як завгодно довго, поки не захочуть/зможуть придбати усе необхідне забезпечення для себе.

На різних етапах розвитку у бізнесу різні потреби, можливості і вимоги до програмних продуктів. Зважуйте всі плюси і мінуси та приймайте правильні ефективні рішення.


 

Ми бажаємо вам процвітання!
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Програмні продукти 1С:Підприємство діляться на кілька категорій: основні поставки (програмні ліцензії), які містять конфігурацію та Користувацьку угоду на використання програмного продукту; клієнтські (призначені для користувача) ліцензії 1С:Підприємство, або ліцензії на додаткові робочі місця; серверна ліцензія 1С:Підприємство; набори, які включають кілька продуктів з перерахованих категорій.

В ході роботи користувач може стикатися з деякими помилками в програмах 1С:Підприємство. Якщо це трапилося з вами, і ви вже знаєте, яку інформацію надати спеціалісту технічної підтримки, чудово; якщо ви новачок і вперше маєте справу з помилками в програмі, ми пропонуємо вам коротку інструкцію «Яку інформацію про помилку надати спеціалісту техпідтримки».

Дані, які збирає бізнес, дуже цінні - на їх підставі будуються стратегії, приймаються рішення, створюються рекламні кампанії, здійснюються продажі. Йдеться про різні дані, зібрані / створені за допомогою будь-якого програмного забезпечення, наприклад, CRM системи, економічних програм (1С: Підприємство), програм для збору даних в соцмережах, бази даних сайтів / інтернет-магазинів та інше. І дуже важливо себе підстрахувати - робити резервні копії - на той випадок, якщо з яких-небудь причин в процесі діяльності файли / бази з цими даними будуть пошкоджені і більше недоступні для роботи.