Ведення військового обліку в програмі "BAS Бухгалтерія. КОРП"

Програма «BAS Бухгалтерія. КОРП» дозволяє автоматизувати ведення військового обліку на підприємстві: введення та зберігання відповідної інформації, облік бронювання, відповідна документація та звітність для подання у відповідні військові організації.  

Розповімо детальніше про можливості програми саме в частині ведення військового обліку. 

Налаштування та організація ведення військового обліку в програмі

Програма «BAS Бухгалтерія. КОРП» забезпечує можливість організувати військовий облік в нових організаціях, а також продовжувати ведення обліку для тих, хто раніше користувався іншими програмами. Для всіх підприємств перед початком роботи необхідно налаштувати програму згідно з вимогами, заповнити дані про організацію та працівників, а також ввести інформацію по військовому обліку.

Функціональність для ведення військового обліку налаштовується на початку роботи при виборі опцій в програмі. Внесення змін у налаштування можливе також під час роботи. Це налаштування виконується у розділі "Головне" через пункт "Кадри". Спочатку всі можливості ведення військового обліку відключені. Якщо в організації здійснюється загальний військовий облік військовозобов'язаних, у налаштуваннях кадрового обліку необхідно вибрати прапорець "Ведеться військовий облік". Після цього стають доступними наступні можливості:

 • ведення обліку всіх категорій співробітників, які підлягають військовому обліку, та тих, хто перебуває у запасі;
 • підготовка документів і звітів для військових комісаріатів.

Якщо в організації ведеться спеціальний військовий облік заброньованих громадян, це також потрібно зазначити.

 

Облік бронювання

На підприємстві можна організувати спеціальний військовий облік заброньованих громадян. Для цього в програмі «BAS Бухгалтерія. КОРП» потрібно встановити відповідні налаштування через розділ "Головне" -> "Кадри" -> "Ведеться облік громадян бронювання на період мобілізації та воєнний час".

Бронювання співробітників оформляється через документ "Бронювання громадян", який формується на основі даних з довідника "Перелік посад для бронювання". Після оформлення інформація про бронювання відображається в особових картках співробітників у розділі "Військовий облік".

Додатково до загальних звітів по військовому обліку, організація, що веде спеціальний облік, зобов'язана подавати до військкомату звіти про бронювання громадян:

 • Звіт "Чисельність працюючих та заброньованих громадян запасу" формується щорічно, він містить інформацію про про чисельність працюючих та заброньованих громадян.
 • Звіт "Донесення про кількість працюючих і заброньованих військовозобов'язаних" відображає дані щодо загальної чисельності працюючих, кількість і відсоток заброньованих в організації, а також приписаних до військ.

 

Перелік форм звітності, передбачених військовим обліком

Крім особистих карток за типовою формою П-2 в програмі «BAS Бухгалтерія. КОРП» реалізовані документи та звітні форми ведення загального військового обліку:

 • Відомості про громадянина, що підлягає військовому обліку, і прийняття його на роботу або звільнення його з роботи;
 • Листок повідомлення про зміни відомостей про громадян, які перебувають на військовому обліку;
 • Відомості про зміни сімейного стану, освіти, структурного підрозділу організації, посади, місця проживання або місця перебування, стану здоров'я (отримання інвалідності) громадян, які перебувають на військовому обліку;
 • Список громадян, що перебувають у запасі, для звірки облікових відомостей по військовому обліку, що містяться в особистих картках;
 • Список громадян чоловічої статі 15- і 16-річного віку;
 • Відомості про громадян, які перебувають на військовому обліку, а також про громадян, які не перебувають, але повинні перебувати на військовому обліку.

Також реалізовані аналітичні звіти для зручності ведення військового обліку і підготовки самих регламентованих форм:

 • Аналіз карток військового обліку,
 • Аналіз змін особистих даних співробітників,
 • Прийняті і звільнені військовозобов'язані співробітники,
 • Прийняті і звільнені співробітники, які підлягають призову.

 

Надання звітності військкоматам

На підприємстві важливо підтримувати актуальність військового обліку для співробітників, що підлягають військовому обліку або призову. Це включає подання військкоматам відомостей за їх запитом і регулярне надання звітів. Відповідальний за військовий облік забезпечує вчасне подання інформації про прийняття або звільнення співробітників на військовий облік. Оперативний контроль за цим забезпечується звітом "Прийняті і звільнені військовозобов'язані співробітники".

Для моніторингу прийнятих і звільнених співробітників, які підлягають призову, служить звіт "Призовник". Він включає тільки тих, у кого в особовій картці вказано відповідність до військового обов'язку – "Призовник".

Організація також регулярно подає до військкоматів список громадян чоловічої статі 15-16 років за станом на певний період. Це забезпечується звітом "Список громадян чоловічої статі 15-16-річного віку", де відображається їхнє місце проживання і контактні дані.

Звіти щодо військового обліку регулярно звіряються з відомостями, що містяться в документах військового обліку військкоматів. Відомості формуються звітом "Список громадян для звірки з військкоматом". У нього входять відомості про тих співробітників, у яких в особистій картці в графі "Відношення до військового обов'язку" зазначено "Військовозобов'язаний". Не включаються в список співробітники з формулюваннями "Знятий з військового обліку за віком" і "Знятий з військового обліку за станом здоров'я", зазначеними у графі "Відношення до військового обліку".

 

Права доступу

Інформація щодо ведення військового обліку є конфіденційною, тому співробітникам, які мають до неї доступ, може знадобитися встановити права на читання і редагування даних відповідно до їхніх обов'язків.

Якщо ведення військового обліку в програмі «BAS Бухгалтерія. КОРП» не потрібне, його можна вимкнути. У цьому випадку введення даних по військовому обліку буде недоступним, а документи і звіти зникнуть з екранних форм. Проте, раніше введені дані збережуться і можуть бути використані при відновленні ведення військового обліку.

 

Радимо почитати

В цій статті ми розглянемо, як в конфігурації BAS Малий бізнес вирішується ситуація реалізації в «мінус» запасу, який оприбутковується пізніше. Це можна зробити за допомогою використання рахунку 23 «Незавершене виробництво» і 39 «Витрати майбутніх періодів».

«BAS Бухгалтерія» - рішення з лінійки програмних продуктів BAS, призначене для автоматизації бухгалтерського, податкового, кадрового обліку на підприємствах, що здійснюють будь-яку комерційну діяльність: торгівлю (гуртову, роздрібну, комісійну), надання послуг, виробництво та інші.

В інформаційній базі BAS всі довідники, документи, форми, обробки та інші об’єкти мають свою адресу у вигляді посилання. Це полегшує роботу, коли необхідно передати колезі чи програмісту інформацію, наприклад, по якомусь документу. Замість того, щоб писати детально назву цього документу, номер, дату, достатньо відправити посилання на нього.