Як працювати в CRM Бітрікс24

 
Сьогодні відділ продажів будь-якої компанії немислимий без CRM системи. СRM - це і система управління взаємовідносинами з клієнтами, і система управління продажами. Завдяки CRM відділ продажів вибудовує роботу з клієнтами з моменту їх першого контакту з компанією до закриття угоди і повторних продажів.
 

Що таке CRM Бітрікс24

Бітрікс24 - хмарна CRM система з усім необхідним інструментарієм для відділу продажів і маркетингу по роботі з клієнтами: можливість вести базу контактів клієнтів, історію взаємодії, CRM маркетинг (сегментація, розсилки, ведення рекламних кампаній), завдання і проекти, CRM форми і чати на сайт, IP телефонія. Якщо вам важливо зберігати всі дані у себе на сервері, є коробкове рішення Бітрікс24 CRM.
 
 

Робота в CRM системі Бітрікс24

Робота в CRM Бітрікс24 починається з налаштувань: необхідно налаштувати систему під вашу компанію. Для цього треба зайти в CRM - Ще - Налаштування.
 
Хмарна CRM Бітрікс24
 
Налаштування CRM
 
З цього меню ви можете заповнити довідники, налаштувати напрямки угод, додати реквізити вашої компанії і способи оплати, встановити права доступу співробітників до CRM системи та налаштувати інтеграцію CRM з поштовим сервісом.
 

Ліди

 
Коли налаштування готові, необхідно внести в систему потенційних клієнтів - лідів. Облік лідів необхідний для аналізу продажів - ви будете відслідковувати, який відсоток лідів конвертувався в продаж і реальних клієнтів, будете розуміти, наскільки якісних лідів генерує маркетинг / відділ продажів та наскільки ефективно менеджери з продажу працюють з клієнтами, мотивуючи їх до покупки вашого товару або послуги.
 
Як додавати ліди в Бітрікс24
 
Ви можете додати ліди в CRM Бітрікс24 кількома способами.

1. Вручну: якщо лідів небагато, їх можна внести в Бітрікс24 вручну за допомогою кнопок «Додати лід».

Ліди в Бітрікс24
 
2. Імпорт лідів в Бітрікс24: завантажуйте готовий список лідів в систему по шаблону.
 
Імпорт лідів в Бітрікс24
 
Також джерелами лідів для CRM Бітрікс24 можуть бути:
  • електронна пошта: при налаштуванні інтеграції пошти з CRM системою виберіть опції Створювати Ліди при вхідних листах з нової імейл-адреси і вихідних листах на нову імейл-адресу.
  • телефонні дзвінки: з підключеною IP телефонією на підставі вхідних дзвінків з нових номерів і вихідних дзвінків на нові номери будуть створюватися Ліди.
  • CRM форми і віджет на сайт: при заповненні CRM форми, форми зворотного зв'язку на сайті, зверненні в чат Відкритих ліній також буде створюватися лід.
 
 

Автоматизация с Битрикс24

CRM система Бітрікс24 для відділу продажів:

- клієнтська база, історія взаємодії; 

- СРМ маркетинг - сегментація, розсилки;

- планування справ по роботі з клієнтами;

- автоматизація процесів роботи; 

- мобільний додаток та багато іншого.

 

 
 
 
Як працювати з лідами
 
У картку ліда внесіть всю інформацію, яка у вас є по цьому потенційному клієнту, додайте призначені для користувача поля, якщо необхідно зібрати максимум важливих даних, які допоможуть вам в роботі. Фіксуйте в коментарях інформацію про взаємодії з лідом, вихідні і вхідні листи і дзвінки будуть автоматично зберігатися в картці. Для роботи з лідами у вас під рукою весь необхідний інструментарій - плануйте дзвінки, завдання, зустрічі, події, відправку листів, рахунків і комерційних пропозицій. Список справ по CRM можна побачити у вкладці Мої справи та Стрічка CRM.
 
Виконані і заплановані активності також будуть фіксуватися в картці ліда і з картки ви зможете швидко поставити задачу або запланувати зустріч / дзвінок.
  
Після успішної роботи з лідом ми конвертуємо його в контакт і / або компанію, а також в угоду в разі продажу. Для цього натискаємо «Завершити обробку ліда» і вибираємо потрібну опцію. Лід залишиться в CRM системі і буде прив'язаний до нових елементів. Історія комунікації збережеться в нових картках (контакт, компанія). Після конвертації ви будете вести історію взаємодії з клієнтом в картці Контакту або Компанії.
 
Всю історію взаємодії з клієнтами ви можете бачити в розділі CRM - Історія.

Історія в Бітрікс24

 

Угоди в Бітрікс24

 
Угоди в Бітрікс24 - це фіксація продажів товарів і послуг. При створенні угоди ви можете додати товари / послуги з каталогу або створити їх прямо в угоді (вкладка Товари).

Товари в Бітрікс24

У картці операції ви також ведете спілкування з клієнтом, плануєте активності, виставляєте рахунки. Коли угода укладена, її можна закривати.

 

Звіти в CRM Бітрікс24

 
Воронка продажів
 
У Бітрікс24 є можливість побудувати воронку продажів по лідам (CRM - Ліди), а також за різними напрямками угод (CRM - Ще - Воронка продажів). Воронка продажів наочно показує, на яких стадіях роботи знаходяться ваші потенційні клієнти.
 
Воронка в Бітрікс24
 
В CRM доступні також типові звіти по операціях, лідах, рахунках, товарах, справах з діаграмами. Типові звіти недоступні для редагування. Для налаштування звіту під потреби вашого бізнесу необхідно скопіювати стандартний звіт, потім внести необхідні зміни. У звіт можна також додавати власні поля.
 
CRM Бітрікс24 підійде будь-якому бізнесу - і для торгівлі, і для сфери послуг, сервісним компаніям і навіть виробничим підприємствам. Бітрікс24 - також відмінне CRM рішення для малого бізнесу: 12 співробітників компанії можуть працювати в Бітрікс24 безкоштовно.
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Програми 1С:Підприємство - системи для обліку господарської діяльності підприємства. На підставі зібраних в них даних керівництво отримує важливу інформацію про фінансовий стан організації, про рентабельність бізнесу в цілому і окремих його напрямках. Бітрікс24 - корпоративний портал і сучасна CRM система, яка дозволяє організувати повноцінну та ефективну роботу з клієнтами компанії.

Налаштування Бітрікс24 не займе у вас багато часу, але забезпечить вам та вашим співробітникам комфортну роботу на порталі. У цій статті ми розповімо про загальні налаштуваннях Бітрікс24. На порталі в меню зліва знайдіть розділ Налаштування. У цьому розділі вкажіть основні дані про компанію та про те, як буде організована робота на порталі.

В CRM-системі Бітрікс24 накопичується чимало інформації про клієнтів компанії: окрім їх контактних даних ви можете фіксувати товари та послуги, якими вони цікавились чи які придбали, канали комунікації, якими вони до вас звертались, дні народження, заходи, які вони відвідали тощо. Всю цю інформацію можна використовувати для підтримки комунікації з клієнтом, і для цього в Бітрікс24 також є корисний інструмент – CRM-маркетинг.