Як відкрити роздрібний магазин

Немає часу читати зараз? Збережіть статтю в pdf, щоб повернутися до неї пізніше. 
 
Напевно, кожна людина хоча б раз у житті замислювалася про те, щоб відкрити власний бізнес. Швидше за все, і Ви теж, якщо читаєте цю статтю.
 
У голову приходить багато бізнес-ідей, але більшість вирішують зайнятися роздрібною торгівлею, наприклад, відкривають роздрібний магазин. Ідея відмінна! І якщо ви роздумуєте про свою крамничку, ми сподіваємося, наші поради Вам знадобляться для реалізації задуманого!
 
Говорячи про роздрібну торгівлю, необхідно розмежовувати торгівлю на ринку і торгівлю в торговому приміщенні. Вибираючи тип торгового приміщення, враховуємо не тільки його призначення, чи це буде продуктовий магазин або магазин косметики, одягу, книг, але також і його місцерозташування:
 • магазин, що розміщений окремо
 • торгова точка на території торгівельного центру/торгівельного комплексу
 • торгівельне приміщення на території ринку
В кажному випадку є своя специфіка, яка і визначає підхід до організації та відкриття роздрібного магазину.
 
Крок перший: Вибираємо торгівельне приміщення 
 
Ви, напевно, скажете: «Логічно, америку ви мені не відкрили. Я знаю, чим я буду торгувати, значить, наступним кроком йде вирішення питання - де я це буду робити ». І Ви праві. Спеціалізація магазину дуже важлива, саме з її вибору роздрібні експерти радять починати бізнес. Однак багато успішних бізнесменів стверджують, що головним є наявність попиту, а значить, потрібно починати з вибору приміщення і під нього продумувати товарний асортимент.
 
Таким чином, отримуємо наступний алгоритм:
 • вивчаємо пропозиції з оренди приміщення, порівнюємо ціни, оцінюємо місцерозташування і квадратуру;
 • оцінюємо потік потенційних покупців;
 • визначаємося зі сферою торгівлі і номенклатурою товару.
 

Висока якість сервісу як норма (електронна книга)

Якість сервісу

Клієнти - запорука процвітання Вашої компанії. Немає клієнтів - немає бізнесу. Однак ще важливіше - клієнти постійні: одного разу довірившись Вам і отримавши очікуване, вони знову і знову будуть до Вас звертатися за допомогою, якщо Ви їх, звичайно, не підведете. Великий відсоток лояльних постійних покупців забезпечує стабільний стан бізнесу.

 

 

Якщо Ви розглядаєте під роздрібну точку площу в торгівельному центрі, зверніть увагу на наступні ознаки, які вказують, що магазин в цьому комплексі успішним не буде:
 • часта зміна орендарів;
 • наявність вільних магазинів (більше 2) в центрі, який функціонує більше півтора року;
 • площі здаються в оренду за принципом «хто візьме», у орендодавців немає синергічного пулу орендарів;
 • прохідність менше 1 особи на 1 м2 в день, нормою вважається 1 чоловік на 1 м2;
 • деякі магазини відкриваються пізніше і закриваються раніше, ніж всі інші; таблички «Технічна перерва», «Перерва 15 хвилин» свідчать про те, що власники економлять на персоналі.
 
Магазин у торгівельному центрі
 
Крок другий: Вибираємо сферу торгівлі та товар
 
Тепер, коли «святе місце » знайдено , вибираємо спрямованість магазину і товар . Визначте, що Вам буде вигідно продавати, яка продукція буде користуватися попитом і при цьому буде конкурентоспроможною. Пам'ятайте, що, вибираючи монобрендовий товар, Вам буде складніше догодити покупцеві і задовольнити його попит. Запропонуйте своє унікальне поєднання ширини і глибини асортименту. Не прагніть пропонувати покупцеві найширший асортимент - оптимальний вибір найкращий. Обов'язково вивчіть пропозицію конкурентів!
 
Слідкуйте, щоб у Вашому товарному портфелі були товари з різною сезонністю: так протягом року у Вас буде хороший фінансовий результат без спадів активності. Проаналізуйте район, де буде розміщуватися Ваша торгівельна точка, і місце розташування в межах всього населеного пункту. Товар повинен відповідати обраному місцю: наприклад, продаж ексклюзивної дорогої косметики в торгівельному приміщенні (хай і окремому) на території ринку - невдалий хід. Важливо враховувати фінансову спроможність покупців: чи зможуть покупці заплатити ту ціну, яку Ви запропонуєте за свій товар в цьому місці?

 

Крок третій: Складаємо бізнес план

Як тільки Ви визначилися з місцем і товаром, продумайте подальші дії і, головне, порахуйте, скільки ж грошей Вам знадобитися на відкриття роздрібного магазину. Для цього Ви складаєте бізнес план. Бізнес план може бути у довільній формі і настільки детальним, наскільки Ви побажаєте. У ньому мають бути відзначені всі етапи підготовки магазину до відкриття, необхідні дії і витрати на кожному етапі, бажаний дохід. 

Основні статті витрат при відкритті магазину:
 
 • закупівля торгового обладнання і програмного забезпечення для автоматизації роздрібної торгівлі: перерахуйте все обладнання і ПЗ, яке знадобиться в магазині (стелажі, касовий апарат, сканер штрихкоду, принтер чеків, інше) і порахуйте його вартість; 
 • закупівля товару: сформуйте перше замовлення з мінімальним запасом, порахуйте вартість. Формуючи замовлення, подумайте, чи достатньо у Вас місця для його розміщення.
 • витрати на оформлення ліцензій, дозволів, на покупку вивіски;
 • витрати на зарплату персоналу, на утримання магазину, на маркетинг, комунальні платежі, оренда приміщення.

 

Крок четвертий: Продовжуємо пошук

Тепер настала черга
 • пошуку постачальників: уважно вивчіть репутацію постачальника - бракований товар, затримки з поставкою Вам ні до чого;
 • пошуку і закупівлі торгового обладнання;
 • пошуку концепції для вивіски, дизайну магазина, викладення товару, рекламної кампанії.
 • пошуку персоналу.
Підбираючи собі працівників, довіряйте першому враженню: якщо Вам не приємна людина, не приймайте її на роботу. Обов'язково вивчайте попередній досвід роботи здобувача.
 
Бажано створювати команду з людей, які доповнюють один одного: ті продавці, які вміло продають, часто не викладають продукцію, конфліктні, а спокійні продавці дотримуються порядку на робочому місці і в торговому залі, однак продають вони менше. Оскільки співробітники матимуть справу з грошима, іншими матеріальними цінностями, приділяйте увагу такій якості як чесність. Персонал - «обличчя» магазину і його репутація, треба серйозно підходити до його підбору.
 
Паралельно з вищепереліченими діями реєструйте своє підприємство, отримуйте необхідні дозвільні документи, ліцензії. Ви можете зробити це самостійно або звернутися в юридичну фірму за допомогою.
 
 

13 економних способів мотивації персоналу

Відомо, що фінансова мотивація триває недовго. Та й в економічно складних умовах багато компаній не можуть собі дозволити мотивувати та заохочувати працівників підняттям зарплатні. В такому випадку вам як керівнику потрібно шукати альтернативні шляхи підвищення роботоздатності персоналу.

 

 

Крок п'ятий: Власне, відкриття магазину

Відкриття магазину має привернути увагу. За деякий час до відкриття запустіть рекламну кампанію. Ось і прийшов час відкривати магазин. Необхідно пам'ятати деякі особливості ведення роздрібної торгівлі .
 • На перший місяць сплануйте акції для покупців, наприклад, подарунки за покупку.
 • Встановіть в магазині певні стандарти обслуговування, створіть свій особливий стиль.
 • Експериментуйте з викладенням товару, розташовуйте товар з урахуванням правил розташування і зручності для покупців.
 • Створюйте унікальні цінники: на емоційно оформлених цінниках ціни сприймаються більш низькими, а бажання купити посилюється на 21 %.
 • Подумайте про зовнішнє оформлення магазину
 • Розробіть програму лояльності. Комунікуйте з лояльними покупцями.
 • Влаштовуйте розпродажі раніше, ніж покупець втратить інтерес до Вашої продукції.
 • Розвивайте свій бренд.

Роздрібний магазин - це багато «маленьких» продажів, взаємодій з багатьма людьми (на чому і тримається роздрібний бізнес), проте цьому можуть перешкодити економічна ситуація в країні , сезонність, крадіжки персоналом, бідний асортимент, конкуренти. 

 

Відкриття роздрібного магазину

Відкриваючи свій роздрібний магазин, пам'ятайте:

 • Працює тільки система! Будуйте системний бізнес з прозорим і систематичним контролем на кожному етапі.
 • Якщо це у Вас перший бізнес, подбайте про створення «фінансової подушки безпеки», адже бізнесу треба деякий час, щоб окупитися і приносити дохід.
 • Ключ до успіху прихований у змінних витратах - в собівартості продукції. Не шукайте дешеву оренду, шукайте дороге, але прохідне торгове місце!
 • Бізнес вимагає постійної уваги! Розвивайтеся, вивчайте свої сильні і слабкі сторони, усувайте недоліки.
 • Продажі на площах до 150 кв му не залежать від площі: навіть 5 кв м острівної точки з сезонним товаром в торговому комплексі можуть забезпечувати половину виручки магазину в 50 кв м!

Можна почати з франчайзингу. Купуючи франшизу, Вы отримуєте перевірену успішну бізнес-модель, і ризик невдачі знижується.

Ми бажаємо Вам успіху!

Стаття підготовлена за матеріалами книги "Как открыть розничный магазин" Гузелевич Н.Ю. та статей із мережі Інтернет

Автор Оксана Філонова

 

Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Наша рубрика "Майстерня Бізнесу" - це інтерв'ю з підприємцями, власниками малого бізнесу, початківцями бізнесменами про те, як виникла ідея почати свій бізнес, з якими труднощами доводиться справлятися, які досягнення викликають гордість, як збуваються мрії.
 
Наша нова рубрика "Майстерня Бізнесу" -  це інтерв'ю з підприємцями, власниками малого бізнесу, бізнесменами-початківцями про те, як виникла ідея почати свій бізнес, з якими труднощами доводиться справлятися, які досягнення викликають гордість, як збуваються мрії. 
 

Багатьом власникам бізнесів і керівникам компаній часто складно знайти час, відволіктися від щоденної рутини бізнесу, критично оцінити результати діяльності і переглянути довгострокові цілі і стратегії. Однак оцінка прогресу і розуміння того, як вивести бізнес на більш високий рівень, дуже важливі, особливо, якщо в бізнесі, на ринку або в економічному середовищі, в якій функціонує цей бізнес, відбулися зміни.