Які бувають програми 1С:Підприємство

Однією з перших програм 1С:Підприємство була Бухгалтерія 7.7., яка, ставши сьогодні Бухгалтерією 8, вже більше 20 років допомагає бухгалтерам вести бухгалтерський та податковий облік на підприємствах. Ось тому, лиш почувши про програму 1С:Підприємство, підприємці, практично в унісон, повторюють «а, бухоблік!». Однак весь цей час компанії, які впроваджують ці програми, і ми в тому числі, прислухалися до потреб бізнесу і розвивали, крім програми для бухгалтерії, рішення для різних галузей і видів діяльності.
 
Що таке програма 1С:Підприємство сьогодні? Це вже далеко не тільки бухоблік, адже власника в першу чергу цікавить, де «сидить» його прибуток, які товари / напрямки бізнесу генерують дохід, наскільки ефективне його виробництво, яка собівартість виробництва продукції / реалізації проектів, наскільки продуктивно працює персонал, чи окуповуються маркетингові інвестиції та багато іншого. Програми 1С:Підприємство дають можливість отримати відповіді на всі ці питання.
 
У цій статті ми вирішили пояснити, які бувають програми 1С:Підприємство (конфігурації, або прикладні рішення) та для яких підприємств вони підійдуть.
 
 

ТИПОВІ ТА ГАЛУЗЕВІ КОНФІГУРАЦІЇ 1С:ПІДПРИЄМСТВО

 
Конфігурації 1С:Підприємство можна розділити на 3 групи:
 • типові рішення: вони, як правило, підходять для вирішення типових завдань обліку, наприклад, бухгалтерський облік, розрахунок заробітної плати, роздрібна торгівля, виробництво, комплексний облік (Бухгалтерія, Зарплата і управління персоналом, Роздрібна торгівля, Управління виробничим підприємством, Управління невеликою фірмою);
 • галузеві та спеціалізовані рішення: призначені для вирішення конкретних завдань, характерних для тієї чи іншої галузі, наприклад, облік у сільському господарстві, швейне виробництво, роздрібна торгівля в аптеці (Бухгалтерія для сільськогосподарського підприємства, Управління швейним виробництвом, Аптека);
 • індивідуальні рішення: програми, розроблені для конкретної організації; як правило, вони створюються на базі типового або галузевого рішення (наприклад, наше рішення «ІМЕД» для медичного центру зроблено на базі Управління невеликою фірмою).
 
 

ВЕРСІЇ 1С:ПІДПРИЄМСТВО: БАЗОВА, ПРОФ, КОРП

 

Типові рішення 1С:Підприємство в свою чергу бувають в Базовій версії, версії ПРОФ і КОРП, основні відмінності - в їх функціональності.
Базові версії підійдуть приватним підприємцям, невеликим компаніям. Такі програми розраховані на 1 користувача і не передбачають розширення функціоналу. Базові версії є в Бухгалтерія, УНФ, ЗУП. В програми версії ПРОФ можна вносити зміни (допрацьовувати додатковий функціонал), вони забезпечують на багатокористувацький режим, тобто необмежена кількість користувачів можуть працювати в програмі одночасно. Версії КОРП підходять для великого бізнесу, зі складною, наприклад, холдинговою або філіальною структурою.
 

ВАРІАНТИ ПОСТАВКИ ПРОГРАМ 1С:ПІДПРИЄМСТВО

 
Програми 1С:Підприємство можуть поставлятися в двох варіантах:
 • хмарний (оренда програмного забезпечення) і електронна поставка.
 
У разі оренди ви не купуєте програму, а використовуєте її на основі абонентської плати. У такому випадку немає необхідності у великих стартових інвестиціях в обладнання та програмне забезпечення; можна працювати віддалено з будь-якого місця (з дому, у відпустці). Мінуси оренди в тому, що програму, як правило, не можна змінити «під себе», і все-таки вона «не ваша»: коли ви вирішите встановити програму у себе на сервері, потрібно буде купувати її за повною вартістю.
 
 

Що вигідніше - купити програму 1С:Підприємство чи орендувати її

 

Купити 1С:Підприємство чи орендувати Сьогодні бізнесу доступна велика кількість програм 1С:Підприємство, здатних автоматизувати різні бізнес-процеси. Основне завдання - зробити правильний вибір програмного забезпечення і знайти відповідь на питання "що вигідніше - купити програму чи взяти її в оренду". 

 

У разі електронної поставки ви купуєте програму 1С:Підприємство в електронному вигляді, встановлюєте її на комп'ютер або сервер, розширюєте її функціонал при необхідності і кількість користувачів (клієнтські ліцензії). Всі дані системи залишаються у вас, ні у кого стороннього немає до них доступу. Деякі рішення 1С:Підприємство можна «обміняти» на інші, доплативши різницю, наприклад, перейти з базових версій на ПРОФ, з менш функціональних програм на більш функціональні.

 

КОМПЛЕКСНА АВТОМАТИЗАЦІЯ

 
Невеликий бізнес, як правило, починає автоматизацію за допомогою одного продукту, який підходить для вирішення пріоритетних завдань (бухгалтерський облік, або виробництво, або роздрібна торгівля). Завдання комплексного обліку можна вирішити за допомогою декількох рішень: завдяки налаштуванню обміну даних між програмами 1С:Підприємство можна створити єдину інформаційну систему підприємства.
 
Для комплексної автоматизації невеликих підприємств часто використовуються наступні комбінації програмних продуктів:
 • Бухгалтерія + Управління торгівлею (+ ЗУП)
 • Бухгалтерія + Управління невеликою фірмою (+ ЗУП)
 • Роздріб + Управління торгівлею (+ ЗУП)
а також комбінації галузевих і типових рішень: наприклад, Аптека + Бухгалтерія, Магазин одягу і взуття + Управління торгівлею. Вибір програм залежить від завдань, які необхідно вирішити.
 
Для комплексної автоматизації великого бізнесу існують системи ERP-класу (Enterprise Resource Planning System - система планування ресурсів підприємства) - корпоративні інформаційні системи для обліку та управління. Їх модульна структура охоплює всі основні процеси діяльності підприємства:
 • управління фінансами
 • BAS ERPбухгалтерський і податковий облік
 • планування і управління виробництвом
 • управління запасами, закупівлями, реалізацією
 • управління логістикою
 • управління маркетингом
 • управління проектами, сервісним обслуговуванням, ремонтами
 • управління якістю.
ERP-системи розвинулися з більш простих систем MRP (Manufacturing Resource Planning System - система планування виробничих ресурсів), тому в системах ERP є весь необхідний інструментарій для управління виробничими процесами.
 
Серед програмних продуктів 1С:Підприємство та BAS до систем ERP-класу відносяться
 • Управління виробничим підприємством, BAS ERP, BAS Управління холдингом.
Впровадження таких продуктів, як правило, складне і тривале.

    

 
 
Ми допоможемо вам визначитися з програмним рішенням для вашого бізнесу, у нас ви можете дізнатися все про 1С:Підприємство, BAS. Будемо раді бути корисними! Зв'яжіться з нашим менеджером (044) 209 93 20, (067) 467 90 05. 
 
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Вивантаження інформаційної бази може знадобитися для створення образу інформаційної бази, для створення резервної копії, при необхідності перенесення бази на інший комп'ютер, для передачі копії бази для проведення аналізу та оцінки допрацювань. Перед виконанням робіт в базі, які можуть значно змінити склад даних, необхідно вивантажити інформаційну базу, щоб мати резервну копію. Вивантаження бази створюється у вигляді файлу 1Cv8.dt.

Користувачі програм 1С:Підприємство можуть зіткнутися з проблемою порушення цілісності системи. Ця помилка часто виникає, коли виявлено порушення правил ліцензування.

Сервер 1С:Підприємство - спеціальне програмне забезпечення, яке дає можливість працювати з програмою 1С:Підприємство в клієнт-серверному режимі. Що це означає?
1С:Підприємство може працювати в двох режимах - файловому та клієнт-серверному. У файловому варіанті клієнт запускає програму на своєму комп'ютері і працює безпосередньо з базою даних.
У разі клієнт-серверного варіанту на сервері (комп'ютері) компанії запускається спеціальне програмне забезпечення - сервер 1С:Підприємство.