FAQ

В цьому розділі ми публікуємо відповіді на питання, які часто задають користувачі програмних продуктів 1С:Підприємство. Якщо Ви не знайшли відповіді на питання, що Вас цікавить, напишіть нам на inteltech@inteltech.com.ua

Що таке ключ захисту 1С:Підприємство?

Програмні продукти 1С:Підприємство захищені спеціальними ключами. Є два види ключів захисту:

  • локальний ключ для одного користувача, модель HASP HL Basic; він синього кольору, у нього немає вбудованої пам’яті та персонального ID, на ньому не зберігаються параметри та налаштування; такий ключ йде у комплекті з продуктом, який має ліцензію на одне робоче місце. 
  • мережевий клієнтський ключ серії HASP HL Net; він червоного кольору, у нього є внутрішня пам’ять, де зберігається інформація про кількість ліцензій та унікальний ID; у цього ключа є різновиди в залежності від кількості користувачів - на 5, 10, 20, 50, 100, 300 і 500 користувачів; ключ йде з продуктами, в яких є ліцензії на 5 робочих місць, при необхідності додаткових ліцензій ключі постачаються окремо. 
Що таке 1С:Підприємство? Чим відрізняється 1С:Підприємство від 1С:Бухгалтерії?

«1С:Підприємство» – це технологічна платформа для програмних продуктів. На базі можливостей цієї платформи розроблюються прикладні рішення, які називаються конфігураціями.  Наприклад, «Управління торговим підприємством»,  «Бухгалтерія» та інші продукти – це конфігурації, які працюють на базі програмного продукту «1С:Підприємство». Сама платформа «1С:Підприємство» не працює без прикладних рішень, тобто конфігурацій, а конфігурації не працюють без цієї платформи.  «Бухгалтерія» – це одна із конфігурацій, реалізованих на базі платформі «1С:Підприємство».

Як перенести програму 1С:Підприємство на інший комп'ютер?

Слід знати, що те, що ми звикли називати «програма 1С:Підприємство», насправді складається з двох необхідних складових – програмної оболонки та бази даних, в якій зберігаються дані, що створюються в процесі роботи користувачами. Програмну оболонку перенести на інший комп’ютер неможна, її можна лише встановити на комп’ютер чи видалити з нього. А базу даних можна легко перенести на інший  комп’ютер. Для цього можна скористатися штатним засобом відвантаження та завантаження бази даних, який доступний із режиму «Конфігуратор» програмної оболонки «1С:Підприємство 8». 

Як перенести дані звіту із 1С:Підприємство в Excel?

Продукти 1С:Підприємство дозволяють зберігати інформацію у форматі Excel. Для цього необхідно сформувати в програмі звіт, в меню «зберегти як» вибрати формат Excel і зберегти документ у потрібній папці. 

Який термін корисного використання програм 1С:Підприємство для списання їх в бухгалтерському обліку?

Якщо комп’ютерна програма віднесена до складу основних засобів, то в податковому обліку її відносять до групи 4 зі встановленням мінімально допустимого терміну корисного використання 2 роки. Особливості податкового обліку основних засобів регулюються нормами статей 145-146 Податкового кодексу. 

Як дізнатися дані про встановлену конфігурацію, поточну редакцію та дані про платформу?

Дізнатися інформацію про поточну редакцію, платформу та конфігурацію можна, якщо зайти в програму та вибрати пункт меню: Помощь\О программе (для версії 7.7) або Справка\О программе (для версії 8.х). Відкриється вікно з необхідною інформацією.

Чому потрібно обновляти конфігурацію регулярно?

Ми рекомендуємо регулярно оновлювати конфігурації. Наприклад, в оновленнях для бухгалтерського обліку враховуються зміни у законодавстві, без оновлень програми можуть виникати помилки. 

Де взяти оновлення для програм 1С:Підприємство?

Оновлення можна завантажити на сайті розробників 1С:Підприємство та на сайтах партнерів. 

Як підключити зовнішню обробку?

Зовнішні обробки не входять до складу прикладного рішення 1С:Підприємство. Їх перевага в тому, що вони не змінюють структуру самого продукту. Для підключення зовнішньої обробки необхідно виконати такі кроки:

  • зберегти файл із зовнішньою обробкою на диск комп’ютера;
  • відкрити в меню "Сервис" - "Дополнительные отчеты и обработки" - "Дополнительные внешние обработки";
  • у вікні, що відкрилося, натиснути "Добавить", відкриється вікно реєстрації зовнішньої обробки;
  • натиснути "Заменить файл внешней обработки" і у вікні, що відкрилося, вибрати файл обробки з диску комп’ютера;
  • при необхідності змінити назву обробки в полі "Наименование".
В чому різниця між "Управління торгівлею" та "Управління торговим підприємством"?

Обидва продукти розроблені для торгових підприємств. На відміну від «Управління торгівлею» в «Управління торговим підприємством» реалізований розрахунок собівартості, бухгалтерський облік, розрахунок зарплати, є можливість формування звітності. Таких функцій немає в «Управління торгівлею». Якщо у торгового підприємства є невелике виробництво (наприклад, воно не лише продає товар, але й займається його фасуванням, формуванням наборів тощо), у такому випадку підійде продукт «Управління торговим підприємством».