Новина для власників Apple Mac!

В грудні 2015 випущена бета-версія (версія для тестування) клієнтських прикладних програм для OS X у складі версії 8.3.7 платформи "1С:Підприємство". 
Для OS X випускаються такі види клієнтських прикладних програм: 
 • тонкий клієнт, товстий клієнт і конфігуратор.
Підтримується робота у файловому варіанті (локально) та у клієнт-серверному варіанті, в тому числі за протоколом http. Клієнтські прикладні програми для OS X можуть використовуватися із серверами "1С:Підприємства" для інших операційних систем в рамках однієї й тієї ж версії платформи. Підтримуються дисплеї Retina.
На один комп'ютер може бути встановлено декілька версій клієнтських прикладних програм одночасно. Підтримує як програмний, так і апаратний захист.
 
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ БЕТА-ВЕРСІЇ
 
Клієнтські прикладні програми "1С:Підприємства" для OS X дозволяється встановити та використовувати без додаткової оплати зареєстрованим користувачам системи "1С:Підприємство 8", які уклали договір 1С:ІТС.
 
СУМІСНІСТЬ КОМПОНЕНТІВ ПЛАТФОРМИ
 
Клієнтські програми "1С:Підприємства 8" для OS X повністю сумісні з іншими компонентами платформи "1С:Підприємство" для підтримуваних операційних систем за умови використання однієї і тієї ж версії платформи.
 
ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ БЕТА ВЕРСІЇ
 
Дана версія призначена насамперед для ознайомлення користувачів з можливостями і особливостями реалізації нових клієнтських прикладних програм "1С:Підприємства" і не призначена для широкого використання у реальних задачах автоматизації підприємств. Використовувати бета-версію для вирішення реальних задач автоматизації можна тільки в окремих випадках, для некритичних, з точки зору бізнесу, ділянок автоматизації. 
 
У разі використання опублікованої бета-версії версії клієнтських прикладних програм "1С:Підприємства" для OS X, слід враховувати, що у наступних версіях функціональність та склад компонентів системи можуть бути змінено. Також буде додатково проведена оптимізація швидкості роботи інтерфейсу користувача. 
 
 
ОСОБЛИВОСТІ ТА ОБМЕЖЕННЯ КЛІЄНТСЬКИХ ПРИКЛАДНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ OS X

Відсутня і не планується підтримка таких технологій:

 • Технологія COM і весь перелік можливостей, пов'язаних з цією технологією, в тому числі:

  o робота з об'єктом СОМ-Об’єкт;
  o запуск клієнта "1С:Підприємства" в режимі Automation-сервера;
  o зовнішні компоненти, які створено із використанням COM-технології.

 • Консоль адміністрування кластера серверів "1С:Підприємства".
 • Робота з об'єктом Пошта. Замість цього об'єкту можна використовувати поштові прикладні програми по умовчанню або об'єкт ІнтернетПошта.

Не підтримується в бета-версії, але планується реалізувати у фінальній версії:

 • Можливість автоматичного "підбору" версії системи для роботи з інформаційною базою.
 • Оновлення клієнтських прикладних програм через http.
 • Зовнішні компоненти, створені за технологією Native API.
 • Встановлення дистрибутива конфігурацій в OS X. Для ознайомлення з можливостями бета-версії клієнтських прикладних програм у поставку версії платформи 8.3.7.1845 (знаходиться в тестовій зоні) включено вивантаження демонстраційної бази у вигляді окремого файлу у форматі dt.

Не підтримується в бета-версії, але розглядається підтримка у подальшому:

 • робота клієнтських прикладних програм з панеллю меню OS X;
 • робота з файловою інформаційною базою, розташованою на мережевих ресурсах;
 • робота із зовнішніми джерелами даних на стороні клієнта і конфігуратора;
 • аутентифікація користувача засобами операційної системи.