Земельний фонд

 

 

ОБЛІК

ЗЕМЕЛЬНОГО

ФОНДУ

 

 

 

Земля (паї, чи земельні ділянки) – основний актив сільгосппідприємств, котрий потребує ефективного управління та обліку, особливо, коли мова йде про орендовані ділянки землі. Неможна суто формально ставитися до розробки бази даних (БД) обліку паїв, адже це не звичайний реєстр пайщиків з необхідними реквізитами, а складна детально продумана система. Знання ситуації та розуміння реального стану речей на конкретному технологічному полі допоможе втримати та розширити земельний банк агрохолдингу, тому важливо управляти не лише тими земельними ділянками, на які є договори оренди, а й ділянками, що обробляються конкурентами – іншими агрохолдингами, фермерами, одноосібниками.

 

Актуальність проблеми обліку паїв

Часто вже на етапі внесення даних в БД виникають питання, котрі не були враховані при постановці технічного завдання. Відповідно, такі випадки залишаються непередбаченими в БД, і подальша обробка таких даних стає в кращому випадку складною, в гіршому – неможливою. Для усунення подібних проблем необхідно змінювати структуру БД, що призводить до зміни термінів виконання проекту та можливі додаткові фінансові витрати. 

Головна відмінність БД обліку пайщиків від звичайної бази обліку господарської діяльності – її постійна змінність. Якщо всі ділянки, схильні до змін, закладені в БД з початку розробки, то на виході ми отримаємо чітко структуровану, добре керовану та прогнозовану БД. Саме таку базу нашої власної розробки ми пропонуємо для впровадження. Вона буде ефективною для агрохолдингів з об’ємом земельного банку від 20000 га; легко інтегрується з програмними продуктами 1С:Підприємство, які широко використовуються в агросекторі для ведення обліку діяльності.   

 

Оперативне управління всім земельним банком

Керувати земельним банком допоможе візуалізація карти паїв, яка наглядно покаже прогалини в роботі адміністраторів та допоможе укладати договори оренди з власниками «білих плям» на полі. При підтримці БД в актуальному стані взаєморозрахунки з пайщиками будуть максимально точно відповідати реальному стану речей – нарахування орендної плати, виплата орендної плати як в грошовій, так і в натуральній формах. Це дозволить уникнути різних суб’єктивних нюансів у взаємовідносинах орендодавців та орендарів.    

 

Можливості бази даних

  • інвентаризація всіх договорів;
  • коректне введення інформації по спадкоємцях та договорах, укладених з ними;
  • створення необхідних шаблонів;
  • введення інформації по довірених особах;
  • введення інформації по розірванню договорів;
  • введення інформації по картах розпаювання;
  • облік заборгованості по орендній платі;
  • нарахування/виплата орендної плати;
  • формування необхідної звітності.  

Детальніше про базу даних обліку паїв Ви можете дізнатися в розділі наших розробок Облік землі

Програмні продукти 1С:Підприємство для обліку землі

облік землі облік землі облік землі

1С:Підприємство. Управління виробничим підприємством

140 000 грн

Управління сільськогосподарським підприємством для України

150 000 грн

Облік землі Розробка ІнтелТех

У Вас виникли запитання? Отримайте безкоштовну консультацію за номером (067) 467-90-05, (044) 209-93-20.