Маніфест успішного впровадження

Програми для бізнесу покликані допомагати йому збирати дані, організовувати їх та управляти ними; об’єднувати ключові аспекти діяльності – виробництво, управління персоналом, управління відносинами з клієнтами, фінансове управління – в єдину інформаційну систему. Процес створення і впровадження такої системи на основі того чи іншого програмного забезпечення чи їх комбінації може бути тривалим і складним, однак, при правильній стратегії впровадження він може завершитися успіхом і об’єднає розрізнені відділи компанії в єдину програмну мережу.         
 
Ми проаналізували свій досвід роботи з програмами для автоматизації бізнесу і створили «Маніфест успішного впровадження». Ми працюємо з лінійкою продуктів «1С:Підприємство» та з сервісами «Бітрікс24», але ці правила універсальні і працюють з будь-яким програмним забезпеченням.
 
 
 
Маніфест успішного впровадження програмного продукту
 
1. Планування. 
До початку проекту впровадження визначте його основні цілі та мету  автоматизації в цілому. Візуалізуйте результати, які хочете отримати завдяки проекту. Переконайтеся, що у вас є всі ресурси, необхідні для його реалізації. 
 
2. Вигода.
Пам’ятайте, головна вигода від впровадження інформаційної системи в тому, щоб  в результаті працівникам стало простіше працювати, а керівникові – простіше контролювати роботу бізнесу. 
 
3. Бажання першого керівника.
Необхідною умовою успішного завершення автоматизації є бажання перших керівників – компанії в цілому і кожного окремого відділу. Найчастіше причиною невдалого впровадження стає відсутність дисципліни на рівні керівництва компанії та саботажу на рівні керівників підрозділів.
 
 

5 стереотипів автоматизації бізнесу

 

В бізнесі існує безліч стереотипів та помилкових переконань. В сфері автоматизації бізнесу вони також є і часто стають на заваді росту підприємства, ефективному використанню ресурсів та прозорому обліку діяльності. Ми зібрали основні стереотипи, з якими маємо справу мало не щодня, і спробували їх спростувати.

 

 

4. Особисте знайомство з програмою.
Керівник, оскільки саме він найчастіше є ініціатором впровадження програм, має особисто ознайомитися з програмою, подивитися презентацію її функціоналу. Якщо є можливість певний час попрацювати в програмі в демо-режимі, як наприклад, в Бітрікс24, керівнику важливо показати приклад своїм співробітникам і тестувати її разом з ними.  
 
5. Мотивація персоналу.
Подумайте, кого зі співробітників будуть стосуватися зміни у зв’язку з нововведеннями і як їх підготувати до цього – як пояснити, навіщо потрібне впровадження інформаційної системи, як це допоможе їм у роботі. Пам’ятайте найважливіше: те, наскільки персонал готовий до змін, і визначає, чи буде автоматизація успішною. Мотивовані працівники охочіше вивчають нове та виконують свої обов’язки по проекту.  
 
6. Проектна команда.
Всі учасники команди повинні працювати злагоджено разом заради досягнення спільної мети, надаючи один одному необхідну інформацію, звітуючи про виконані завдання чи проблеми з виконанням для вчасного їх вирішення. Збоку замовника  повинна бути відповідальна за проект особа, яка буде контролювати увесь процес, ставити завдання та призначати відповідальних, контролювати хід проекту та дотримання його термінів. Розмита відповідальність уповільнює роботу та відтерміновує завершення впровадження. 
 
7. Поетапність впровадження.
Дайте час співробітникам звикнути до роботи по-новому та побачити вигоду від використання програми - починайте впровадження з освоєння простих інструментів, решту функцій додавайте поступово. 
 
Ми бажаємо вам успішних проектів!
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Зростання конкуренції мотивує роздрібних продавців шукати нові способи підвищення ефективності роботи магазинів та залучення потенційних покупців, а для цього необхідна достовірна актуальна інформація з кожної торгової точки в будь-який момент часу.

Нещодавно нам поставили запитання: за якими критеріями оцінюється результат виконання робіт підрядником з впровадження програмного забезпечення. Звичайно, у кожному конкретному випадку перед початком впровадження на етапі планування замовник та підрядник домовляються про критерії, за якими будуть здаватися та прийматися виконані роботи. Як правило, проект впровадження інформаційної системи можна вважати успішним, якщо поставлені завдання виконані відповідно до узгодженого технічного завдання в заплановані терміни та немає перевитрати бюджету. 

Автоматизація – це перехід від ручних операцій до використання сучасних інформаційних технологій в оперативній діяльності; впровадження технологій там, де вони не застосовувалися раніше. Автоматизація - це процес підбору і підготовки обладнання та програмного забезпечення для ефективного вирішення завдань конкретної організації.