Отримання та використання клієнтської та серверної ліцензії 1С:Підприємство

У попередній статті ми розповідали про те, як отримати ліцензію на програмний продукт 1С:Підприємство. У цій статті розповімо про особливості отримання клієнтських ліцензій 1С:Підприємство та ліцензій на сервер.

Порядок отримання клієнтської ліцензії залежить від кількості робочих місць, які підтримуються комплектом клієнтської ліцензії. Ліцензія на одне робоче місце поставляється з комплектом пінкодів для отримання однокористувацької ліцензії. Однокористувацька ліцензія призначена для встановлення на комп'ютер користувача і дозволяє запускати з цього комп'ютера будь-яку кількість сеансів з файловими або клієнт-серверними базами системи «1С:Підприємство».

Ліцензії на 5, 10 та 20 робочих місць поставляються з двома комплектами пінкодів: для отримання однокористувацьких ліцензій на відповідне число робочих місць, а також для отримання багатокористувацької ліцензії на таке ж число робочих місць. Фактично такий комплект включає дві ліцензії різних типів, з яких користувач повинен вибрати тільки один: комплект однокористувацьких ліцензій або одну багатокористувацьку на відповідну кількість робочих місць.

Ліцензія дозволяє запускати не більше зазначеної в «Ліцензійної угоди» кількості сеансів з системою «1С:Підприємство». Дана ліцензія не прив'язана до якогось комп'ютера користувача, підрахунок кількості сеансів виконується на сервері.

Ліцензія може бути встановлена:

 • на комп'ютер з встановленим сервером «1С:Підприємство» в разі клієнт-серверного варіанту інформаційної бази;
 • на комп'ютер з встановленим модулем розширення веб-сервера в разі файлового варіанту інформаційної бази;
 • на сервер терміналів в разі використання термінального режиму роботи.

 

Важливо!

Перед отриманням ліцензії на 5, 10 або 20 користувачів необхідно прийняти рішення, який варіант ви будете використовувати: комплект однокористувацьких ліцензій або одну багатокористувацьку ліцензію. Вибір варіанту здійснюється в момент першого отримання ліцензії при використанні пінкоду з того чи іншого комплекту. Якщо ви отримаєте першу ліцензію по пінкоду для однокористувацької ліцензії, то не зможете потім використовувати комплект пінкодів для багатокористувацької ліцензії. І навпаки.

Ліцензії на 50, 100, 300 і 500 робочих місць є багатокористувацькими і поставляються з комплектом пінкодів для отримання багатокористувацької ліцензії на відповідне число робочих місць.
Ліцензія на 1000 робочих місць фактично включає дві ліцензії по 500 робочих місць, тобто два набори пінкодів для ліцензії на 500 робочих місць, прив'язаних до одного реєстраційного номеру. При установці даної ліцензії потрібно послідовно активувати по одному пінкод з кожного набору.

При отриманні клієнтської ліцензії необхідно враховувати наступні фактори:

 • на якому комп'ютері здійснюється отримання ліцензії,
 • на який комп'ютер встановлюється дана ліцензія.

 

Отримання однокористувацької ліцензії

Для отримання однокористувацької ліцензії рекомендуємо запустити програму «1С:Підприємство» в режимі Конфігуратор на тому комп'ютері, на який ви плануєте встановити дану ліцензію. Це може бути клієнтський комп'ютер, сервер терміналів або сервер «1С:Підприємство». В цьому випадку вводити додаткові відомості про комп'ютер не потрібно.

Однокористувацька ліцензія також може бути отримана з клієнтського комп'ютера і встановлена на комп'ютер з встановленим сервером «1С:Підприємство». Для цього необхідно запустити програму «1С:Підприємство» в режимі Конфігуратор на клієнтському комп'ютері, після введення реєстраційного номера і пінкоду натиснути посилання Додатково та вказати адресу комп'ютера сервера і порт агента сервера.

Однокористувацьку ліцензію можна отримати наступним чином:

 • автоматично;
 • на електронному носії (через файл);
 • по телефону.

 

Отримання багатокористувацької ліцензії

Для отримання ліцензії необхідно запустити програму «1С:Підприємство» в режимі Конфігуратор на клієнтському комп'ютері, на комп'ютері з встановленим сервером «1С:Підприємство» або на комп'ютері з встановленим модулем розширення веб-сервера.

Якщо отримання багатокористувацької ліцензії виконується на клієнтському комп'ютері і ліцензія встановлюється на сервер «1С:Підприємство» для роботи з клієнт-серверними базами, то після введення реєстраційного номера і пінкоду потрібно натиснути на посилання Додатково та вказати адресу комп'ютера сервера і порт агента сервера.

Якщо отримання ліцензії здійснюється на комп'ютері сервера «1С:Підприємство», на сервері терміналів або на комп'ютері з встановленим модулем розширення веб-сервера, введення параметрів сервера за посиланням Додатково не потрібно.

 

Встановлення декількох клієнтських ліцензій на один комп'ютер

На один і той же комп'ютер, який є комп'ютером з встановленим сервером «1С:Підприємство», комп'ютером з встановленим модулем розширення веб-сервера, сервером терміналів, можна встановити будь-яку кількість клієнтських ліцензій - як однокористувацьких, так і багатокористувацьких. В цьому випадку номінал ліцензій підсумовується, а розподіл ліцензій між користувачами здійснюється сервером.

Якщо потрібно активувати ще одну клієнтську ліцензію на комп'ютері, на якому вже активована програмна ліцензія, то робити це необхідно в точності так, як і при першій активації ліцензії на обраному комп'ютері.

 

Особливості отримання ліцензії на сервер

Необхідно запустити програму «1С:Підприємство» в режимі Конфігуратор на комп'ютері сервера «1С:Підприємство» або на клієнтському комп'ютері. Потім виконати команду Сервіс - Отримання ліцензії.

Якщо ви запустили конфигуратор на комп'ютері сервера, то після введення реєстраційного номера і пінкоду введення додаткових параметрів не потрібно. Якщо отримання ліцензії на сервер здійснюється з клієнтського комп'ютера, після введення реєстраційного номера і пінкоду необхідно включити опцію Установка на сервер і вказати адресу комп'ютера сервера і порт агента сервера.

 

Отримання ліцензій для роботи в термінальному режимі

Для роботи в термінальному режимі необхідні наступні ліцензії:

 • клієнтські ліцензії (однокористувацькі або багатокористувацькі);
 • ліцензія на сервер «1С:Підприємство», якщо передбачається робота в клієнт-серверному варіанті.

Процедуру отримання ліцензії (як клієнтської, так і на сервер) рекомендується виконувати на комп'ютері, який служить сервером терміналів. Для цього потрібно запустити конфігуратор. В такому випадку вказання додаткових параметрів сервера не потрібно.

Звертаємо увагу, що всі клієнтські ліцензії - і однокористувацькі, і багатокористувацькі - встановлюються в каталог, доступні всім користувачам, при цьому номінали всіх встановлених на даний комп'ютер ліцензій підсумовуються. Розподіл ліцензій між користувачами здійснюватиме сервер терміналів.

 

Отримання ліцензій для роботи через веб-сервер

Для роботи з файлової інформаційною базою через веб-сервер досить клієнтських ліцензій (на одного користувача або багатокористувацьких). Ліцензія на сервер «1С:Підприємство» не потрібна.
Якщо на комп'ютері з встановленим модулем розширення веб-сервера можна запустити конфігуратор, то отримання ліцензій рекомендується виконувати на даному комп'ютері. В цьому випадку вказання параметрів сервера не потрібне.

Якщо на комп'ютері з встановленим модулем розширення веб-сервера запустити конфігуратор неможливо:

 • то на цьому комп'ютері повинен бути встановлений сервер «1С:Підприємство». Ліцензія на сервер не потрібна, потрібна лише наявність агента сервера;
 • отримання ліцензій слід виконувати з будь-якого комп'ютера клієнта. Після введення реєстраційного номера і пінкоду потрібно натиснути на посилання Додатково та вказати адресу комп'ютера сервера і порт агента сервера.
   
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Користувачі програм 1С:Підприємство можуть зіткнутися з проблемою порушення цілісності системи. Ця помилка часто виникає, коли виявлено порушення правил ліцензування.

Сервер 1С:Підприємство - спеціальне програмне забезпечення, яке дає можливість працювати з програмою 1С:Підприємство в клієнт-серверному режимі. Що це означає?
1С:Підприємство може працювати в двох режимах - файловому та клієнт-серверному. У файловому варіанті клієнт запускає програму на своєму комп'ютері і працює безпосередньо з базою даних.
У разі клієнт-серверного варіанту на сервері (комп'ютері) компанії запускається спеціальне програмне забезпечення - сервер 1С:Підприємство.

Для отримання програмної ліцензії 1С:Підприємство вам необхідні наступні дані (вони вказані в документі поставки вашого програмного продукту):

 • вид програмного продукту: основна поставка, клієнтська ліцензія, ліцензія на сервер або комплект, що включає всі перераховані види продуктів;
 • реєстраційний номер програмного продукту;
 • пінкод для отримання програмної ліцензії.