Реалізація в мінус в конфігурації "BAS Малий бізнес"
В цій статті ми розглянемо, як в конфігурації BAS Малий бізнес вирішується ситуація реалізації в «мінус» запасу, який оприбутковується пізніше. Це можна зробити за допомогою використання рахунку 23 «Незавершене виробництво» і 39 «Витрати майбутніх періодів».
1. Замовлення покупця. Використовуємо в усіх документах цієї схеми документ «Замовлення покупця» як додаткову аналітику для того, щоб сума витрат розподілилась правильно.
2. Накопичення виробничих витрат за рахунок витрат майбутніх періодів.
3. Виробництво – оприбуткування запасу.
4. Закриття місяця – через розподіл витрат приходить сума на рахунок запасу.
5. Реалізація покупцю
6. Прибуткова накладна від постачальника
7. Списання на витрати майбутніх періодів
В результаті регістр «Запаси і витрати» закрився і рахунок 39 «Витрати майбутніх періодів», і 23 «Незавершене виробництво» також.
В даному прикладі документи виробництва і реалізації покупцю проходять в різних місяцях. Якщо ці операції будуть зроблені в одному місяці, то сума собівартості з’явиться після закриття місяця. Якщо, наприклад, немає можливості використати документ «Замовлення покупця», або є непрямі витрати, які також розподіляються на цей запас і це не підходить, то можна скористатися ручним розподілом за допомогою документа «Розподіл витрат».
Питання по основних поняттях статті:
- Що таке "витрати майбутніх періодів"? - Витрати майбутніх періодів - це ті, що здійснені в поточному періоді, але повинні включатися у витрати у наступних звітних періодах.
- Що відносять на 39 рахунок "Витрати майбутніх періодів" ? - Цей рахунок використовується для узагальнення інформації стосовно витрат, що здійснювались у поточному звітному періоді, але підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах. До витрат, що обліковуються по рахунку 39 "Витрати майбутніх періодів", відноситься наступне: витрати, пов'язані з підготовчими до виробництва роботами (наприклад, в сезонних галузях); сплачені авансом орендні платежі; оплата страхового поліса; оплата торгових патентів; різноманітні передплати друкованих видань, сервісів, тощо.
- За яким рахунком обліковується незавершене виробництво? - За дебетом рахунку 23 формується виробнича собівартість, за кредитом відображається сума фактично виготовленої продукції; сальдо початкове відображає залишки незавершеного виробництва на початок періоду, сальдо кінцеве – на кінець звітного періоду.
- Де в балансі незавершене виробництво? - Незавершене виробництво (НЗВ) є складовою частиною статті "Запаси" в балансі.
Матеріал підготувала Наталія Черненко