Обов'язкові реквізити касового чеку

На даний момент для підприємств, що приймають розрахунок за реалізований товар чи надані послуги у готівковій та безготівковій формах з використанням платіжних карток чи інших електронних платіжних засобів (ЕПЗ), встановлено такі обов'язкові реквізити фіскального касового чеку (формується за допомогою РРО/пРРО) (відповідно до Наказу Міністерства фінансів України 21.01.2016  № 13, Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів). 

ОБОВ’ЯЗКОВІ РЕКВІЗИТИ, ЯКІ ПОВИНЕН МІСТИТИ ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК

Рядок в чекові

 Інформація, що вказується

1

Найменування суб’єкта господарювання

2

Назва господарської одиниці (та, яка зазначалась в документі на право власності і про яку повідомлялось в ДПС)

3

Адреса господарської одиниці (та, яка зазначалась в документі на право власності і про яку повідомлялось в ДПС)

4

Індивідуальний податковий номер платника ПДВ (для тих суб'єктів, що зареєстровані як платники ПДВ; перед номером друкуються великі літери "ПН")

5

Податковий номер/серія (за наявності) та номер паспорта (для тих суб'єктів, що не є платниками ПДВ; перед номером друкуються великі літери "ІД")

6

Кількість товару (послуги), вартість одиниці виміру

7

Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)

8

Цифрове значення штрихового коду товару

9

Цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої

10

Назва товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ.

ФОПи, що є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, мають право зазначати в розрахунковому документі назву товару/послуги не точно, а узагальнено — у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару/послуги та ідентифікує їх належність до товарної групи чи послуги (наприклад, "випічка" замість "пиріг з яблуками"). У разі сумнів краще перевірити за допомогою Державного класифікатору продукції та послуг.

11

Ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати

12

Ідентифікатор платіжного пристрою

13

Сума комісійної винагороди (у разі наявності)

14

Вид операції

15

Реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки); допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери "ЕПЗ"

16

Напис "ПЛАТІЖНА СИСТЕМА" (найменування платіжної системи, код авторизації)

17

Касир, підпис касира, перед яким друкується відповідно напис "Касир" 

18

Підпис держателя електронного платіжного засобу (ЕПЗ, у т.ч. платіжної картки)

19

Форма оплати (готівка, ЕПЗ), суму коштів, валюта операції

20

Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"

21

Літерне позначення ставки ПДВ, ставка ПДВ у відсотках, сума ПДВ (за всіма товарами/послугами у чеку)

22

Літерне позначення ставки акцизного податку, ставка акцизного податку, сума акцизного податку (за всіма зазначеними в чеку товарами/послугами)

23

Заокруглення

24

До сплати

25

Фіскальний номер касового чека/електронного касового чека, дата (день, місяць, рік) та час (година, хвилина, секунда) розрахункової операції

26

QR – код (зазначається у разі наявності – містить код автентифікації повідомлення чеку, дату і час розрахунку, фіскальний номер чека/електронного чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер РРО/програмного РРО)

27

Позначку щодо режиму роботи (офлайн/онлайн) (для касового чека, що створюється програмним реєстратором розрахункових операцій)

28

Контрольне число, сформоване в режимі офлайн (лише для програмного РРО)

29

Заводський номер РРО, перед яким друкуються великі літери "ЗН" (для програмних РРО не вказується)

30

фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН" або фіскальний номер програмного реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН ПРРО"

31

Напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та графічне зображення виробника (найменування/логотипу)

Якщо в касовому чекові буде відсутній хоча б один з обов'язкових реквізитів, такий документ не приймається як розрахунковий і на підприємство може бути накладено штраф. У разі виявлення в ході перевірки факту невідповідного розрахункового документа можуть бути накладені штрафні санкції: 

  • 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 150% вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Переконайтесь, що ваш фіскальний чек відповідає вимогам законодавства. 

Радимо почитати

Наша рубрика "Майстерня Бізнесу" - це інтерв'ю з підприємцями, власниками малого бізнесу, початківцями бізнесменами про те, як виникла ідея почати свій бізнес, з якими труднощами доводиться справлятися, які досягнення викликають гордість, як збуваються мрії.
 
Наша нова рубрика "Майстерня Бізнесу" -  це інтерв'ю з підприємцями, власниками малого бізнесу, бізнесменами-початківцями про те, як виникла ідея почати свій бізнес, з якими труднощами доводиться справлятися, які досягнення викликають гордість, як збуваються мрії. 
 
Напевно, кожна людина хоча б раз у житті замислювалася про те, щоб відкрити власний бізнес. Швидше за все, і Ви теж, якщо читаєте цю статтю. У голову приходить багато бізнес-ідей, але більшість вирішують зайнятися роздрібною торгівлею, наприклад, відкривають роздрібний магазин.