Розрахунок потреб у запасах в програмі "BAS Малий бізнес"

В програмі "BAS Малий бізнес" існує дві обробки для планування потреб і автоматичного формування замовлень постачальникам. Розглянемо кожну із них.

Закупівля товарів

Ця обробка дозволяє розрахувати потребу в товарах на підставі статистики продажів за минулий період. Попередньо вказується кількість днів, на які розраховується потреба і період для аналізу статистики продажів. Також можна обмежити розрахунок за групою товарів, або постачальником. Заповнення табличної частини і розрахунок виконується кнопкою «Розрахувати потребу»

Розрахунок потреб в запасах

В табличній частині номенклатура групується в розрізі постачальників і автоматично заповнюються колонки:

  • Постачальник – зазначений в картці номенклатури в розділі «Закупівля і виробництво»
  • Номенклатура – товар, який закуповується
  • Поточний залишок – залишок на складах підприємства
  • Продано (кіль-ть) – продана кількість за період, вказано в шапці обробки
  • Продавалося (днів) – кількість днів, в які товар був на залишках.
  • У середньому за день – розраховується за формулою: Продано (кіль-ть)/Продавалося(днів)
  • Рекомендується закупити – кількість, яку рекомендується закупити. Розраховується як: У середньому за день*Кіль-ть днів – Поточний залишок, де Кіль-ть днів – це кількість, на яку розраховується потреба в шапці обробки.

Ця колонка доступна для корегування користувачем.
Таблична частина по замовчуванню заповнюється лише проданими товарами. Щоб заповнилися всі товари, які є на залишку, потрібно натиснути Ще-Показати нульові продажі.

Розрахунок потреб

Замовлення формуються по кнопці Сформувати замовлення.

По кожному постачальнику формується окреме замовлення. Колонка Кількість заповнюється значенням з колонки Рекомендується закупити. Ціни заповнюються по виду цін, вказаному в договорі з постачальником.

Замовлення товару постачальнику

 

Разрахунок потреб

У програмі передбачена зручна обробка, яка дозволяє розрахувати дефіцит у запасах. Потреба розраховується за період, обраний користувачем, в налаштуванні обробки.
В табличній частині вказується номенклатура, характеристика, величина простроченої потреби на поточну дату і прогноз потреби в розрізі дат.

На закладці «Рекомендації» розгорнувши позицію, що цікавить, можна одержати інформацію про підставу розрахунків: прогнозні залишки запасів, очікувані надходження і споживання, мінімальний і максимальний рівень запасів. Підстави можна деталізувати до замовлень по надходженню і споживанню запасів.

Для зручності в налаштуванні обробки додані фільтри для відбору:

  • Поповнення – спосіб поповнення запасів: закупівля і переробка, виробництво, або всі.
  • Тільки дефіцит – виводити тільки ті позиції, по яких є дефіцит.
  • Джерело – постачальник запасів.
  • Склад – склад визначення залишків.
  • Стан замовлення, оплата – фільтр потреби за даними замовлень покупців.

 

Позиції, які вирішено замовляти, відмічаються прапорцями в колонці «Замовити», після чого можна перемикатися на закладку «Планування». По кожній позиції визначається спосіб поповнення, дата надходження,ціна(зареєстрована при надходженні номенклатури від постачальника), сума.

Кнопкою «Сформувати замовлення» можна сформувати документи «Замовлення постачальнику» і «Замовлення на виробництво». Тип документа визначається способом поповнення номеклатури.

Після формування замовлень, їх можна побачити на закладці «Замовлення». За допомогою кнопок командної панелі, їх можна відкрити, провести, скасувати проведення і відмітити на вилучення.

Радимо почитати

В інформаційній базі BAS всі довідники, документи, форми, обробки та інші об’єкти мають свою адресу у вигляді посилання. Це полегшує роботу, коли необхідно передати колезі чи програмісту інформацію, наприклад, по якомусь документу. Замість того, щоб писати детально назву цього документу, номер, дату, достатньо відправити посилання на нього. 

Ви вже певний час працюєте в програмі BAS, інформаційна база наповнена даними, а у вас виникла потреба створити чисту базу на основі вашої поточної конфігурації? Розповідаємо, як це зробити.  
Зайдіть в потрібну вам інформаційну базу BAS в режимі конфігуратора. Далі в меню Кофігурація переконайтесь, що конфігурація відкрита (кнопка Відкрити конфігурацію буде неактивна). Якщо конфігурація закрита, натисніть кнопку Відкрити конфігурацію. 

Робота над програмою із лінійки BAS, яку Ви придбали, триває постійно. Розробники дбають про нові функціональні можливості програмного продукту, про актуальність форм регламентованої звітності, про зручність Вашої роботи в програмі BAS тощо. Оновлення для програмних продуктів BAS постачається як програмне забезпечення від розробника за підпискою, в яку входять або суто оновлення, або оновлення та додаткові сервіси. Детальніше про варіанти такої підписки можете ознайомитися у розділі про інформаційно-технологічний супровід (ІТС).