Як убезпечити базу даних 1С:Підприємство

Невеликі компанії, як правило, починають роботу в програмі 1С:Підприємство в файловому режимі, і це цілком логічно: для роботи в програмі 3-5 працівників немає необхідності купувати дороге серверне обладнання та програмне забезпечення. Файловий режим легко налаштовується, не вимагає додаткових інвестицій: файл бази даних (БД) розміщується на комп'ютері і по локальній мережі стає доступним всім користувачам компанії.
 
Однак з часом база даних розростається, збільшується число користувачів програми 1С:Підприємство, і працювати в програмі стає зовсім незручно: повільно формуються звіти, повільно проводяться документи або їх проведення неможливе через блокування даних. Часті також випадки, особливо на платформі 8.2, 8.3, коли користувач бачить на моніторі повідомлення "помилка формату потоку", "помилка субд файл бази даних пошкоджений", помилка "пошкоджений заголовок бази даних".
 
 
Чому виникають помилки?
 
Справа в тому, що файловий режим ставить безпеку бази даних під загрозу:
  • збої в роботі локальної мережі, перепади напруги, відключення електропостачання, нестача пам'яті або місця на диску комп'ютера ведуть до незавершених транзакцій, появи «збійних» записів і навіть до повного руйнування БД;
  • людський фактор: оскільки файл БД доступний всім користувачам на читання, запис, зміну даних, можливі крадіжка даних, навмисні або випадкові деструктивні дії - пошкодження або видалення інформації.
 

Відновлення бази даних 1С:Підприємство

 
Що робити, якщо все-таки виникла помилка і з'явилося повідомлення про пошкодження БД? В такому випадку можна спробувати відновити базу даних самостійно з резервної копії і заново внести ту інформацію, яка була внесена за період з моменту створення резервної копії до моменту пошкодження бази. Спосіб відновлення бази даних може відрізнятися для різних конфігурацій і залежати від причини і типу пошкодження бази. Щоб відновити робочу резервну копію, потрібно увійти в Конфігуратор, увійти в меню «Адміністрування» та вибрати пункт меню «Завантажити інформаційну базу».
 
Якщо у вас немає резервної копії даних або вона створена давно, для лікування пошкодженої бази вам обов'язково слід звернутися за допомогою до фахівця по програмах 1С:Підприємство, які протестують та виправлять помилки інформаційної бази. Спроби самостійно «лікувати» БД можуть привести до гірших наслідків і неможливості відновити БД взагалі.
 
Ми радимо вам регулярно виконувати резервне копіювання бази даних та потурбуватися про її безпеку.  
 
 

Як захистити базу даних 1С:Підприємство

 
Слід пам'ятати, що відновити базу даних 1С:Підприємство не завжди вдається, тому краще запобігти випадкам її пошкодження. Для роботи з програмою 1С:Підприємство в файловому режимі необхідно:
  • забезпечити стабільну роботу локальної мережі без збоїв і переривань;
  • встановити джерела безперебійного живлення;
  • подбати про технічні параметри комп'ютера, на якому розміщений файл бази даних: достатня операційна пам'ять і обсяг диска, де знаходиться БД;
  • регулярно виконувати резервне копіювання та тримати резервну копію на іншому комп'ютері або носії інформації;
  • обмежити роботу користувачів в програмі 1С:Підприємство через «товстий клієнт»: більш надійним способом захисту БД від деструктивних дій людини буде створення веб-сервера та підключення користувачів через «тонкий клієнт»;
  • згодом перейти на клієнт-серверний режим роботи, при якому користувачі працюють з БД не безпосередньо, а через сервер «1С:Підприємство»: такий спосіб убезпечить базу даних, зведе ризик пошкоджень до мінімуму і суттєво підвищить швидкість роботи програми.
Також слід захистити базу даних від вірусів незалежно від того, в якому режимі ви з нею працюєте. Нещодавно був виявлений вірус - шифрувальник, який поширюється через електронну пошту у вигляді додатку до програми 1С:Підприємство і, отримуючи доступ до БД, шифрує всю інформацію, що міститься у ній. Тому будьте обережні з обробками для програм 1С:Підприємство, що відправлені вам поштою, і консультуйтеся з фахівцями, які обслуговують вашу компанію. 
 
Поділіться записом у соціальній мережі

Радимо почитати

Ваша програма "1С:Підприємство" встановлена на сервері і працювати в ній через браузер незручно? Можна забезпечити собі комфортну роботу в програмі простим способом: підключайтесь до неї через так званий "тонкий клієнт": для входу в програму ви будете використовувати ярлик на робочому столі. Для встановлення "тонкого клієнта" скористайтеся нашою інструкцією. 

Для програм «1С:Підприємство» періодично виходять оновлення. Це пов'язано з тим, що програми постійно вдосконалюються, і з кожним новим релізом ви отримуєте нові функціональні можливості і більш зручний продукт. Також оновлення конфігурацій виходять в зв'язку зі змінами в законодавстві, коли є необхідність, наприклад, в нових формах звітності. Якщо у вас типова (незмінена, без допрацювань) конфігурація «1С:Підприємство», Ви можете оновити її самостійно. 

У даній статті розглядаються методи оформлення документів 1С:Підприємство, пов'язані з урахуванням взаєморозрахунків з підзвітними особами в програмі "Управління торгівлею для України", редакція 3.1. Окремий довідник для зберігання інформації про підзвітних осіб у програмі не передбачений. Список підзвітних осіб ведеться в довіднику Фізичні особи.